Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Aleksandra Raś o szczegółach imprezy 'Sporty Mojego…
2019-06-09, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zachęca do wspomnień i powrotu do czasów dzieciństwa. Gra w gumę, kapsle, zbijak – m.in. takie stanowiska ze „Sportami Mojego Dzieciństwa” przygotowano w Stegu Arenie. O szczegółach imprezy w stylu retro opowiedziała Aleksandra Raś, Rzecznik Prasowy MOSiR w Opolu.
- To zdecydowanie impreza retro. O godz. 12:00 startujemy i przenosimy się w czasy naszego dzieciństwa. Taka jest jej idea. Chcieliśmy, by dorośli, których dzieciństwo przypadło na lata 80., 90., mogli pokazać swoim dzieciom, jak spędzali czas, gdy byli mali - wyjaśniała rzecznik MOSiR.

- Dzieci szybko rosną, już za chwilę nie będą chciały się z nami bawić w ten sposób, więc to dobra okazja, by pokazać im tamte zabawy, w które my się bawiliśmy. Będzie gra w gumę, skakanka, zbijak, inaczej gra w dwa ognie - zachęcała Aleksandra Raś.

- Będziemy mieć również strefę retro e-sport, gdzie pojawią się komputery Atari, Commodore, Amiga i gry typu Mario Bros czy Pac-Man. Myślę, że wywołają bardzo duży uśmiech na twarzy wielu uczestników imprezy. Ta strefa przyciągnie zapewne głównie dorosłych użytkowników, którzy podejdą do tego w sposób sentymentalny. Jako że możliwości graficzne i prędkość tamtego sprzętu są bardzo mocno ograniczone, to mogą nadszarpnąć cierpliwość niejednego dziecka - stwierdziła rzecznik opolskiego MOSiR.

Aleksandra Raś poinformowała także o wakacyjnej dostępności basenów i kąpielisk w Opolu.

Zobacz także

2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur… » więcej 2020-06-29, godz. 09:21 Violetta Porowska o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich i kampanijnych emocjach – W drugiej turze Andrzej Duda skorzysta w znacznie większym stopniu z przepływu elektoratów. Rafał Trzaskowski może poprzeć jedynie część elektoratu Szymona Hołowni… » więcej 2020-06-28, godz. 08:30 Łukasz Szuba o tym, czy nauka muzyki przeszkadza w nauce w konwencjonalnej szkole, nowych trendach w muzyce - Nie wiązałbym tego z wiekiem - powiedział o predyspozycjach do muzykowania Łukasz Szuba, muzyk i nauczyciel muzyki. – Większe znaczenie ma tutaj chyba otoczenie. Otoczenie… » więcej 2020-06-27, godz. 08:30 Ewelina Tomechna o podstępnym działaniu cukrzycy i postępach w leczeniu - Cukrzyca nie daje takich bezpośrednich, wyraźnych symptomów - zastrzegła Ewelina Tomechna, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w… » więcej 2020-06-26, godz. 09:11 Rafał Tkacz o tym jak bezpiecznie głosować i żeby oddać ważny głos Dziś jest ostatni dzień, w którym możemy odebrać zaświadczenie o głosowaniu - powiedział Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej Delegatury KBW. To rada dla tych, którzy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »