Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z dr. Bartoszem Kuświkiem i Tomaszem Kwiatkiem…
2019-06-05, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z dr. Bartoszem Kuświkiem i Tomaszem Kwiatkiem o tym, ile Polacy wiedzą na temat żołnierzy wyklętych

Dr Bartosz Kuświk o odsłonięciu pomnika w Starym Grodkowie
Dr Bartosz Kuświk, historyk i naczelnik delegatury IPN w Opolu
- Pomnik jest jednym wielkim symbolem. Jest to kilkumetrowy krzyż z kamienia, z tyłu symboliczny barak, w którym żołnierze oddali swoje życie, barak ze zdjęciami niezłomnych, a oprócz tego bardzo ważny element to kamienie w miejscu gdzie odnaleziono zwłoki żołnierzy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" dr Bartosz Kuświk, naczelnik delegatury IPN w Opolu.

W południe w Starym Grodkowie rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy kpt Henryka Flamego "Bartka".
Tomasz Kwiatek o tym, ile Polacy wiedzą na temat żołnierzy wyklętych
Tomasz Kwiatek, prezes Fundacji dla Dziedzictwa
- Badania wykazują, że Polacy oczekują pogłębionej wiedzy na temat żołnierzy wyklętych - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Kwiatek, prezes Fundacji dla Dziedzictwa. Fundacja od kilku lat organizuje test wiedzy o żołnierzach wyklętych. - Zauważam pewne stałe grono biorące udział w teście, a ich wiedza nas zaskakuje - dodał.

CEBOS badał rozpoznawalność Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Hasło, żołnierze wykleci, coś mówi 50% Polaków. Święto jest bardziej znane, niż rocznica wprowadzenia stanu wojennego, czy rocznica napaści ZSRR na Polskę - podkreślił.

Zobacz także

2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »