Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Beatą Kempą o przyjęciu mandatu europo ...
2019-05-31, 10:36 Autor: Marek Świercz

Rozmowa z Beatą Kempą o przyjęciu mandatu europosła

Beata Kempa o przyjęciu mandatu europosła
- Jeszcze występuję jako minister, mandat europosła obejmiemy prawdopodobnie 2 lipca. Dla mnie to taki okres przejściowy, bardzo ważny dla mnie, bo zamykam swoja 14-letnią działalność poselską w polskim Sejmie, trzeba to też podsumować i uporządkować. To prawda, że premier dał wybranym do Parlamentu Europejskiego ministrom czas na podjęcie decyzji, czy przyjmą mandat, ale myślę, że wszyscy zdecydują się na pracę w Brukseli. Były w kampanii głosy, że te lokomotywy wyborcze dadzą się wybrać a potem przekażą mandat. Za poważnie traktujemy naszych wyborców, by tak zrobić - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Beata Kempa z Solidarnej Polski.
Nasz gość podziękował opolskim wyborcom za poparcie i zadeklarował, że choć Opolszczyzna nie ma „swojego” europosła, to może na nią liczyć. - Moje biuro poselskie będzie się mieścić w biurze ministra Patryka Jakiego i to tam nasi pracownicy będą czekać na wyborców - zapowiedziała Kempa. Oceniając kampanię wyborczą stwierdziła, że punktem przełomowym był atak na Kościół, który został bardzo źle przyjęty nie tylko przez wierzących. - Nawet ateiści mówili, że profanacja obrazu Matki Boskiej to coś niegodnego - mówiła. Kempa, która w polskim rządzie zajmowała się pomocą humanitarną, zadeklarowała, że tymi samymi problemami chce się zająć w Parlamencie Europejskim.
- Tu potrzeba bardzo ciężkiej pracy, pomocy udzielanej potencjalnym uchodźcom w ich miejscu zamieszkania. Mamy gotowe rozwiązania, trzeba je tylko wdrożyć. Ale warunkiem jest odejście od tych fałszywych ideologii, które stały za otwarciem Europy na imigrantów - przekonywała.

Zobacz także

2019-06-27, godz. 13:40 Dariusz Krawiec o Dniu Ratownika WOPR 29 czerwca obchodzimy Dzień Ratownika WOPR. O codziennych wyzwaniach związanych z pracą ratownika, o szkoleniach i o tym, co w tej pracy jest najważniejsze, o ... » więcej 2019-06-28, godz. 10:36 Rozmowa z Jarosławem Piskorskim i Krzysztofem Wilkiem o rowerzystach oraz polityce rowerowej Jarosław Piskorski, pełnomocnik władz regionu do spraw polityki rowerowej - Nie jestem typowym oficerem rowerowym, najtrafniejszym określeniem byłoby: urzędni ... » więcej 2019-06-27, godz. 10:38 Łukasz Sowada i Michał Nowak o czwartkowej sesji opolskiej Rady Miasta Łukasz Sowada, przewodniczący opolskiej Rady Miasta - To jest sesja wyjątkowa, bo po raz pierwszy udzielenie absolutorium jest poprzedzone debatą nad raportem ... » więcej 2019-06-26, godz. 08:59 Rozmowa z Jackiem Niesłuchowskim i Joanną Filipczyk o zagospodarowaniu przestrzennym Opola Jacek Niesłuchowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu - Zachęcamy wszystkich do udziału w ... » więcej 2019-06-25, godz. 10:53 Rozmowy z Iwoną Zyman i prof. Piotrem Stecem Iwona Zyman, dyrektor opolskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli - Wszelkie skojarzenie z inspekcją robotniczo-chłopską są niewłaściwe. Naszym zadaniem nie ... » więcej 2019-06-24, godz. 09:45 Robert Socha i Jerzy Mika o wakacyjnych obozach i koloniach Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu -Organizator wypoczynku dzieci i młodzieży musi się zalogować na specjalnej platformie pod nazwą wypoczynek. ... » więcej 2019-06-23, godz. 08:35 Sandra Murzicz o Międzynarodowym Dniu Etno-Designu w Muzeum Wsi Opolskiej Opolskie Dziouchy wpadły na pomysł, by w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, w przepięknych okolicznościach przyrody zapoznać mieszkańców Opolszczyzny ... » więcej 2019-06-22, godz. 08:35 Janusz Trzepizur o 14. Opolskim Festiwalu Skoków Opole to miasto bez wątpienia festiwalowe. Tym razem, w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Skoków (22-23.06) można śledzić sportowe zmagania wyjątkowych zawodnik ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:29 Katarzyna Tincel i Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania w czasie wakacji młodzieży Katarzyna Tincel, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - Nie ma dolnej granicy wieku podejmowania pracy dzieci - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery ocz ... » więcej 2019-06-20, godz. 08:35 Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »