Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradz…
2019-05-25, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradzie

Justyna Wicińska o opolskiej Senioradzie
W sobotni poranek zapraszaliśmy na opolską Senioradę (25.05, godz. 15:00-18:30). Po raz kolejny organizatorzy postanowili zainspirować zarówno seniorów, jak i całe rodziny, do aktywnego spędzania czasu wolnego. O szczegółach imprezy opowiadała Justyna Wicińska ze Stowarzyszenia ESPAR 50+.
- Seniorada to piknik rekreacyjny, impreza, którą chcemy zachęcić nie tylko seniorów, ale i całe rodziny, do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy, przy okazji pokazując, jak w sposób aktywny można spędzić czas. Niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej, każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Wicińska.

- Impreza skierowana jest przede wszystkim do seniorów, bo z naszego doświadczenia wynika, że chętniej korzystają oni grupowo z tego typu imprez. Wiedzą wówczas, że będą ich rówieśnicy, a atrakcje są przygotowane z myślą o nich, więc nie muszą się obawiać, że nie sprostają jakimś wymaganiom – dodała organizatorka.

- Coraz bardziej zwracamy uwagę na ruch, jako metodę profilaktyki. Zależy nam, by jak najdłużej zachować sprawność i zdrowie, a także wykorzystać czas, który mamy w związku z zakończeniem aktywności zawodowej. Możemy się wówczas realizować, podejmować nowe wyzwania – mówiła Wicińska.

- W Opolu Seniorada odbywa się w Parku Nadodrzańskim, w którym nawet przypadkowo spacerujące osoby mogą dołączyć do naszego pikniku – zachęcała Justyna Wicińska.

Zobacz także

2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy… » więcej 2020-07-13, godz. 09:29 WYBORY 2020: Violetta Porowska komentuje wynik wyborów prezydenckich – To wielkie zwycięstwo, bo mieliśmy prawie 70 procentową frekwencję, a więc 70% ludzi, którzy mieli uprawnienia poszło do wyborów i to jest bardzo, bardzo mocny… » więcej 2020-07-12, godz. 08:25 Karol Brandys o oszustwach i łatwowierności ofiar – Nie ma właściwie dnia, by oszuści nie dzwonili do osób starszych – przyznał podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. » więcej 2020-07-11, godz. 08:25 Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami – Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-07-10, godz. 10:36 Adrian Czubak o finale kampanii wyborczej Adrian Czubak, wojewoda opolski Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Na to pytanie odpowiedzą sobie Polacy przy urnach wyborczych w niedzielę, a piątek to ostatni… » więcej 2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »