Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i Tomaszem Turbą o m ...
2019-05-08, 09:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Violettą Porowską i Tomaszem Turbą o mailach wysyłanych do szkół i fałszywych alarmach bombowych

Violetta Porowska o konsekwencjach jakie spotkają osoby wysyłające fałszywe alarmy bombowe
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
- Trzeba wyciągnąć mocne konsekwencje, nie ma zgody na takie zachowania - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda Violetta Porowska oceniając przesyłanie informacji o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych w szkołach, co dotyczyło do wczoraj (07.05) m.in. 27 placówek w naszym regionie. - Tego typu działania będą ścigane i nie ma zgody na takie działania - dodała wojewoda Porowska. - Wątek polityczny sam się nasuwa. Akcje zostały przeprowadzone w sposób wyrafinowany - stwierdziła.
Tomasz Turba o tym czy łatwo jest namierzyć takiego cyberprzestepcę
Tomasz Turba, dyrektor ds. technicznych
- Ciekawostką dla mnie jest to, że liczba alarmów rośnie a nie spada - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Turba dyrektor ds. technicznych i koordynator serwisu informatycznego Radia Opole, a także ekspert do spraw bezpieczeństwa internetowego. - Zwykle przestępcy zacierają za sobą ślady. Tu jest sytuacja odwrotna. Osoby, które wysyłają te maile czują się niesamowicie pewnie. Wydaje im się, że policja nie jest w stanie ich namierzyć, ale ja im dobrze nie wróżę - stwierdził. To, że proceder jest powtarzany każdego dnia może ułatwić ich namierzenie.

Zobacz także

2019-05-23, godz. 10:12 Rozmowa z Mateuszem Rakiem i Romanem Kolkiem o nowej, stałej bazie LPR Mateusz Rak, kierownik bazy HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu - Już nie mogliśmy się doczekać, baza była budowana w sąsiedztwie tymczasowej i prze ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:25 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Justyna Soppą Aleksandra Zwarycz z Centrum Dialogu Obywatelskiego opolskiego ratusza - Nic nie jest pewne dopóki nie zakończymy całego procesu, przed nami bardzo ważny etap ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:52 Rozmowy z Markiem Witkiem oraz dr. hab. Robertem Geislerem o różnorodności kulturowej Opolszczyzny Marek Witek, pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Wielokulturowości - Konferencja ma dać sygnał w naszym województwie, że temat nie jest nam obojętny i tyczy s ... » więcej 2019-05-20, godz. 09:43 Rozmowy z Krzysztofem Dryndą oraz Michałem Kramarzem o programie "Cała Polska Strefą Ekonomiczną" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - To jest zupełnie nowa jakość. Dzisiaj inwestor, który myśli o rozwoju swojego przed ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:45 Rozmowa z Romanem Szczepankiem o Kulturalnym Śniadaniu w ramach Dni Opola Trwają Dni Opola. Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta jest także niedzielne Kulturalne Śniadanie (19 maja, godz. 11:00-17:00, pl. Jan ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:15 Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O of ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Wickiewiczem oraz Zbigniewem Kubalańcą o Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Arkadiusz Wickiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w III LO w Opolu - Jeżeli weźmiemy pod uwagę tegoroczne badanie statystyczne, które przeprowadził mie ... » więcej 2019-05-16, godz. 09:43 Rozmowa z prof. Klausem Ziemerem i prof. Markiem Białokurem o tym, jak wielkie znaczenie ma tak zwana polityka history ... Prof. Klaus Ziemer, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Historia jest bardzo żywa, zwłaszcza w stosunkach polsko-niemieckich. ... » więcej 2019-05-15, godz. 09:30 Rozmowy z Rolandem Wrzeciono i Grzegorzem Kulisiem o unijnym wsparciu finansowym dla przedsiębiorców Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki powstało w 2008 roku, żeby zająć się przekazywaniem u ... » więcej 2019-05-14, godz. 10:51 Rozmowy z wiceministrem Marcinem Ociepą i Maciejem Badorą o rozwoju specjalnych stref ekonomicznych. Marcin Ociepa wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Mamy dzisiaj ważną konferencję promującą nowe rozwiązania, które weszły w życie w ramach ustaw ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »