Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Kariną Bedru ...
2019-05-07, 10:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Kariną Bedrunką

Arkadiusz Wiśniewski konkursie na dotacje do remontów dróg wojewódzkich
Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola
- Marszałek dostał 600 mln złotych na drogi wojewódzkie w tej perspektywie unijnej, wydał wszystko poza Opolem. To skandal, bo jeszcze tak w historii nie było, żeby ani złotówka nie trafiła na drogi wojewódzkie w mieście wojewódzkim. Wszystkie pieniądze zachował pan marszałek dla siebie - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Tak komentował odwołanie ogłoszenia konkursu na dotacje do remontów dróg wojewódzkich, w którym to konkursie Opole chciało wystartować. - Byliśmy umówieni, po słowie - zaznaczył prezydent Wiśniewski. - Te pieniądze były zapisane na Opole, na obwodnicę piastowską, czyli na Opole.

Chodzi o 50 mln złotych, które otrzymało miasto z RPO, ale ponieważ zdobyło dofinansowanie centralne, nie mogło ich wykorzystać. Dotacja wróciła do Regionalnego Programu Operacyjnego i - według władz Opola - miała być przekazana na remonty innych dróg w mieście. - Apeluję do mieszkańców Opola, zostaliście oszukani przez marszałka.

W nadchodzących wyborach, jeśli chcecie głosować na Koalicję Europejską, jest wielu innych kandydatów, ale nie głosujcie na Andrzeja Bułę - mówił Arkadiusz Wiśniewski.
Karina Bedrunka o remontach dróg wojewódzkich
Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Programów Operacyjnych Województwa Opolskiego

- Rozmawiamy o ogłoszeniu konkursu, a nie obiecaniu pieniędzy - zaznaczyła w "Poglądach i osądach" Karina Bedrunka, dyrektor departamentu koordynacji programów operacyjnych w urzędzie marszałkowskim.

- Natomiast zmieniła się rzeczywistość i remonty dróg wojewódzkich już trwających, czy na które ogłoszone już przetargi podrożały - wyjaśniała. Zarząd postanowił zrezygnować z ogłoszenia konkursu, na który czekało Opole i wspomniane pieniądze dołożyć do inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Byłabym bardzo daleka od stwierdzenia, że były to pieniądze przeznaczone dla Opola. Konkurs rządzi się określonymi wymogami, nie ma możliwości, żeby powiedzieć, że ktoś otrzyma pieniądze a ktoś nie. Jeżeli tak by było, to należy takie informacje przekazać określonym służbom - zaznaczyła dyrektor Bedrunka.

Zobacz także

2019-05-23, godz. 10:12 Rozmowa z Mateuszem Rakiem i Romanem Kolkiem o nowej, stałej bazie LPR Mateusz Rak, kierownik bazy HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu - Już nie mogliśmy się doczekać, baza była budowana w sąsiedztwie tymczasowej i prze ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:25 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Justyna Soppą Aleksandra Zwarycz z Centrum Dialogu Obywatelskiego opolskiego ratusza - Nic nie jest pewne dopóki nie zakończymy całego procesu, przed nami bardzo ważny etap ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:52 Rozmowy z Markiem Witkiem oraz dr. hab. Robertem Geislerem o różnorodności kulturowej Opolszczyzny Marek Witek, pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Wielokulturowości - Konferencja ma dać sygnał w naszym województwie, że temat nie jest nam obojętny i tyczy s ... » więcej 2019-05-20, godz. 09:43 Rozmowy z Krzysztofem Dryndą oraz Michałem Kramarzem o programie "Cała Polska Strefą Ekonomiczną" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - To jest zupełnie nowa jakość. Dzisiaj inwestor, który myśli o rozwoju swojego przed ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:45 Rozmowa z Romanem Szczepankiem o Kulturalnym Śniadaniu w ramach Dni Opola Trwają Dni Opola. Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta jest także niedzielne Kulturalne Śniadanie (19 maja, godz. 11:00-17:00, pl. Jan ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:15 Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O of ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Wickiewiczem oraz Zbigniewem Kubalańcą o Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Arkadiusz Wickiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w III LO w Opolu - Jeżeli weźmiemy pod uwagę tegoroczne badanie statystyczne, które przeprowadził mie ... » więcej 2019-05-16, godz. 09:43 Rozmowa z prof. Klausem Ziemerem i prof. Markiem Białokurem o tym, jak wielkie znaczenie ma tak zwana polityka history ... Prof. Klaus Ziemer, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Historia jest bardzo żywa, zwłaszcza w stosunkach polsko-niemieckich. ... » więcej 2019-05-15, godz. 09:30 Rozmowy z Rolandem Wrzeciono i Grzegorzem Kulisiem o unijnym wsparciu finansowym dla przedsiębiorców Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki powstało w 2008 roku, żeby zająć się przekazywaniem u ... » więcej 2019-05-14, godz. 10:51 Rozmowy z wiceministrem Marcinem Ociepą i Maciejem Badorą o rozwoju specjalnych stref ekonomicznych. Marcin Ociepa wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Mamy dzisiaj ważną konferencję promującą nowe rozwiązania, które weszły w życie w ramach ustaw ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »