Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markie ...
2019-04-16, 10:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą

Mł. bryg. Dariusz Gieroń o kampanii społecznej „Stop pożarom traw”
Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole
Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. – Marzec i kwiecień, to miesiące kiedy jest wiele przypadków wypalania traw. Od lat przypominamy, że to nie niesie nic dobrego, a jedynie koszty, straty i zagrożenia – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole. W tym roku na Opolszczyźnie odnotowano blisko 700 pożarów traw. W 2018 roku w całym kraju było ich 48 tysięcy. To 1/3 wszystkich ubiegłorocznych pożarów. Strażacy z naszego regionu odbyli ćwiczenia w Nadleśnictwie Prudnik. – Od zawsze przygotowujemy się do pożarów lasów, ale w ostatnim czasie większy nacisk przygotowujemy się do pożarów na większych obszarach. Współpracujemy też z leśnikami – zaznaczył mł. bryg Gieroń.
Marek Cholewa o ćwiczeniach Las 2019
Marek Cholewa, nadleśniczy z Prudnika
W „Poglądach i osądach” nadleśniczy Marek Cholewa powiedział, że ćwiczenia Las 2019 pokazały miedzy innymi, że dyspozycyjność strażaków ochotników jest bardzo duża. – To dla mnie bardzo ważne, bo to ci strażacy, którzy mieszkają najbliżej połaci leśnych i to oni pierwsi zareagują w razie pożaru – stwierdził nadleśniczy Cholewa. Zwrócił on uwagę, że głównym sprawcą pożarów lasów jest człowiek, a świadomość ludzi dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w lasach jest niewystarczająca. To ważne, ponieważ od 3 lat mamy suszę. – Wilgotność ściółki jest teraz zdecydowanie za mała jak na wiosnę. My na to mówimy, że się kurzy w lesie. To nie powinno występować o tej porze roku – powiedział nadleśniczy.

Zobacz także

2019-05-26, godz. 08:35 Rozmowa z Izabelą Maciałek o tym, jak to jest być mamą w Opolu W Dniu Matki rozmawialiśmy o tym, jak to jest być mamą w Opolu. Iza Maciałek ze Stowarzyszenia Mamy z Opola opowiedziała o skutecznej współpracy opolskich mam ... » więcej 2019-05-25, godz. 08:35 Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradzie W sobotni poranek zapraszaliśmy na opolską Senioradę (25.05, godz. 15:00-18:30). Po raz kolejny organizatorzy postanowili zainspirować zarówno seniorów, jak i ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:03 Rozmowy z Violettą Porowską i Rafałem Tkaczem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Będziemy dzisiaj uroczyście otwierali Centrum Obsługi Cudzoziemców. Bardzo nowoczesne, bardzo przyjazne – powiedział ... » więcej 2019-05-23, godz. 10:12 Rozmowa z Mateuszem Rakiem i Romanem Kolkiem o nowej, stałej bazie LPR Mateusz Rak, kierownik bazy HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu - Już nie mogliśmy się doczekać, baza była budowana w sąsiedztwie tymczasowej i prze ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:25 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Justyna Soppą Aleksandra Zwarycz z Centrum Dialogu Obywatelskiego opolskiego ratusza - Nic nie jest pewne dopóki nie zakończymy całego procesu, przed nami bardzo ważny etap ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:52 Rozmowy z Markiem Witkiem oraz dr. hab. Robertem Geislerem o różnorodności kulturowej Opolszczyzny Marek Witek, pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Wielokulturowości - Konferencja ma dać sygnał w naszym województwie, że temat nie jest nam obojętny i tyczy s ... » więcej 2019-05-20, godz. 09:43 Rozmowy z Krzysztofem Dryndą oraz Michałem Kramarzem o programie "Cała Polska Strefą Ekonomiczną" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - To jest zupełnie nowa jakość. Dzisiaj inwestor, który myśli o rozwoju swojego przed ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:45 Rozmowa z Romanem Szczepankiem o Kulturalnym Śniadaniu w ramach Dni Opola Trwają Dni Opola. Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta jest także niedzielne Kulturalne Śniadanie (19 maja, godz. 11:00-17:00, pl. Jan ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:15 Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O of ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Wickiewiczem oraz Zbigniewem Kubalańcą o Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Arkadiusz Wickiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w III LO w Opolu - Jeżeli weźmiemy pod uwagę tegoroczne badanie statystyczne, które przeprowadził mie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »