Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem…
2019-04-16, 10:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą

Mł. bryg. Dariusz Gieroń o kampanii społecznej „Stop pożarom traw”
Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole
Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. – Marzec i kwiecień, to miesiące kiedy jest wiele przypadków wypalania traw. Od lat przypominamy, że to nie niesie nic dobrego, a jedynie koszty, straty i zagrożenia – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole. W tym roku na Opolszczyźnie odnotowano blisko 700 pożarów traw. W 2018 roku w całym kraju było ich 48 tysięcy. To 1/3 wszystkich ubiegłorocznych pożarów. Strażacy z naszego regionu odbyli ćwiczenia w Nadleśnictwie Prudnik. – Od zawsze przygotowujemy się do pożarów lasów, ale w ostatnim czasie większy nacisk przygotowujemy się do pożarów na większych obszarach. Współpracujemy też z leśnikami – zaznaczył mł. bryg Gieroń.
Marek Cholewa o ćwiczeniach Las 2019
Marek Cholewa, nadleśniczy z Prudnika
W „Poglądach i osądach” nadleśniczy Marek Cholewa powiedział, że ćwiczenia Las 2019 pokazały miedzy innymi, że dyspozycyjność strażaków ochotników jest bardzo duża. – To dla mnie bardzo ważne, bo to ci strażacy, którzy mieszkają najbliżej połaci leśnych i to oni pierwsi zareagują w razie pożaru – stwierdził nadleśniczy Cholewa. Zwrócił on uwagę, że głównym sprawcą pożarów lasów jest człowiek, a świadomość ludzi dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w lasach jest niewystarczająca. To ważne, ponieważ od 3 lat mamy suszę. – Wilgotność ściółki jest teraz zdecydowanie za mała jak na wiosnę. My na to mówimy, że się kurzy w lesie. To nie powinno występować o tej porze roku – powiedział nadleśniczy.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który… » więcej 2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »