Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dominiką Bilik o zabawach 'Brzdąców w ...
2019-04-07, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Dominiką Bilik o zabawach "Brzdąców w Muzeum", konkursie Eduko i poszukiwaniach wolontariuszy na Dzień Wolnej Sztuki

Dominika Bilik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dominika Bilik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Z Dominiką Bilik rozmawia Ewa Skrabacz
Na dowód tego, że działalność Muzeum Śląska Opolskiego nie ogranicza się jedynie do ekspozycji dzieł sztuki, Dominika Bilik opowiedziała nam o możliwości podążania „Tropem zajączka”, a także o „Brzdącach w Muzeum”. Podpowiedziała również, jak sięgnąć po pieniądze w konkursie grantowym Eduko.
- Już szykujemy się do wielkanocnych wydarzeń, nastała wiosna, chcemy udekorować nasze domy i stąd właśnie pojawia się zajączek, którego będziemy tropić w muzeum. Będziemy go szukać zwiedzając, przemierzając korytarze muzealne, a potem w wygodnej przestrzeni zajmiemy się plastycznymi, artystycznymi działaniami. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, mniej więcej do lat 10. Start dziś (7.07) o godz. 14:00 – zapraszała Dominika Bilik.

- W poniedziałki muzeum jest nieczynne, nie jest otwarte do zwiedzania. Jest to dzień, gdy jest nieco spokojniej, więc można nas odwiedzić z całkiem małymi dziećmi, właściwie od zera do trzech lat. W tym dniu zapraszamy na warsztaty „Brzdące w Muzeum”. To działania bardzo sensoryczne, artystyczne. Dzieci się brudzą, dotykają różnych przedmiotów, tworzą różne dzieła i przez te działania mogą nauczyć się, jak przebywać w przestrzeni muzealnej – opowiadał Bilik.

- Nasza placówka, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, realizuje projekt Eduko. Dostaliśmy grant w wysokości 80 tys. zł. Te pieniądze można przeznaczyć na realizację różnego rodzaju projektów kulturalno-edukacyjnych. Głównym tematem ma być rocznica naszej obecności w Unii Europejskiej. Do 12 kwietnia czekamy na wnioski. Aktualnie odbywają się konsultacje, więc można się z nami kontaktować i pytać, jeśli są jakieś wątpliwości – informowała Dominika Bilik.

Zobacz także

2019-05-17, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Wickiewiczem oraz Zbigniewem Kubalańcą o Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Arkadiusz Wickiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w III LO w Opolu - Jeżeli weźmiemy pod uwagę tegoroczne badanie statystyczne, które przeprowadził mie ... » więcej 2019-05-16, godz. 09:43 Rozmowa z prof. Klausem Ziemerem i prof. Markiem Białokurem o tym, jak wielkie znaczenie ma tak zwana polityka history ... Prof. Klaus Ziemer, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Historia jest bardzo żywa, zwłaszcza w stosunkach polsko-niemieckich. ... » więcej 2019-05-15, godz. 09:30 Rozmowy z Rolandem Wrzeciono i Grzegorzem Kulisiem o unijnym wsparciu finansowym dla przedsiębiorców Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki powstało w 2008 roku, żeby zająć się przekazywaniem u ... » więcej 2019-05-14, godz. 10:51 Rozmowy z wiceministrem Marcinem Ociepą i Maciejem Badorą o rozwoju specjalnych stref ekonomicznych. Marcin Ociepa wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Mamy dzisiaj ważną konferencję promującą nowe rozwiązania, które weszły w życie w ramach ustaw ... » więcej 2019-05-15, godz. 08:30 Rozmowy z Sebastianem Szczurkiem oraz dr. Witoldem Potworą o tym, jak zmieniało się podejście Polaków do pracy w ostat ... Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu - U nas w ZUS-ie nie zauważyliśmy ani zwiększonej liczby zwolnień leka ... » więcej 2019-05-12, godz. 09:00 Rozmowa z lek. med. Tomaszem Sachańbińskim o Europejskim Dniu Walki z Czerniakiem 12 maja przypada Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Ze specjalistą chirurgii onkologicznej, lek. med. Tomaszem Sachańbińskim z Opolskiego Centrum Onkologii ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:00 Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim W sobotni poranek zapraszamy do ruszenia na trasę 9 Maratonu Opolskiego. Kibicowskim wsparciem można bezie towarzyszyć biegaczom, mierzącym się z koronnym dys ... » więcej 2019-05-10, godz. 09:18 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Brzeziną o dotacjach z funduszu dróg samorządowych dla opolskich samorządów o ... Adrian Czubak, wojewoda opolski 117 mln złotych otrzymała Opolszczyzna z Funduszu Dróg Samorządowych. - To jest fundusz a nie typowa dotacja, więc ta kwota mo ... » więcej 2019-05-09, godz. 09:34 Rozmowy z dr Martą Rostropowicz-Miśko i Łukaszem Denysem Dr Marta Rostropowicz-Miśko z Uniwersytetu Opolskiego – Często kwalifikacje absolwentów uczelni nie są dostosowane do potrzeb rynku pracy – powiedziała w pora ... » więcej 2019-05-08, godz. 09:42 Rozmowa z Violettą Porowską i Tomaszem Turbą o mailach wysyłanych do szkół i fałszywych alarmach bombowych Violetta Porowska, wicewojewoda opolski - Trzeba wyciągnąć mocne konsekwencje, nie ma zgody na takie zachowania - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" wicew ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »