Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dominiką Bilik o zabawach 'Brzdąców w Muzeum'…
2019-04-07, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Dominiką Bilik o zabawach "Brzdąców w Muzeum", konkursie Eduko i poszukiwaniach wolontariuszy na Dzień Wolnej Sztuki

Dominika Bilik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dominika Bilik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Z Dominiką Bilik rozmawia Ewa Skrabacz
Na dowód tego, że działalność Muzeum Śląska Opolskiego nie ogranicza się jedynie do ekspozycji dzieł sztuki, Dominika Bilik opowiedziała nam o możliwości podążania „Tropem zajączka”, a także o „Brzdącach w Muzeum”. Podpowiedziała również, jak sięgnąć po pieniądze w konkursie grantowym Eduko.
- Już szykujemy się do wielkanocnych wydarzeń, nastała wiosna, chcemy udekorować nasze domy i stąd właśnie pojawia się zajączek, którego będziemy tropić w muzeum. Będziemy go szukać zwiedzając, przemierzając korytarze muzealne, a potem w wygodnej przestrzeni zajmiemy się plastycznymi, artystycznymi działaniami. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, mniej więcej do lat 10. Start dziś (7.07) o godz. 14:00 – zapraszała Dominika Bilik.

- W poniedziałki muzeum jest nieczynne, nie jest otwarte do zwiedzania. Jest to dzień, gdy jest nieco spokojniej, więc można nas odwiedzić z całkiem małymi dziećmi, właściwie od zera do trzech lat. W tym dniu zapraszamy na warsztaty „Brzdące w Muzeum”. To działania bardzo sensoryczne, artystyczne. Dzieci się brudzą, dotykają różnych przedmiotów, tworzą różne dzieła i przez te działania mogą nauczyć się, jak przebywać w przestrzeni muzealnej – opowiadał Bilik.

- Nasza placówka, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, realizuje projekt Eduko. Dostaliśmy grant w wysokości 80 tys. zł. Te pieniądze można przeznaczyć na realizację różnego rodzaju projektów kulturalno-edukacyjnych. Głównym tematem ma być rocznica naszej obecności w Unii Europejskiej. Do 12 kwietnia czekamy na wnioski. Aktualnie odbywają się konsultacje, więc można się z nami kontaktować i pytać, jeśli są jakieś wątpliwości – informowała Dominika Bilik.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej 2020-05-20, godz. 08:20 Roman Kolek o współpracy pomiędzy opolskimi lekarzami i lekarzami z chińskiego Fujian Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - W całej prowincji Fujian są dwa szpitale zakaźne, które łącznie liczą 1100 łóżek. Przypomnę, że ta chińska… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »