Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem N…
2019-03-22, 09:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem

Ireneusz Jaki o obchodach Światowego Dnia Wody w Opolu
Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu
– W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. W sobotę będą atrakcje dla dzieci. – Staramy się milusińskim zapewnić to, aby ten dzień był atrakcyjny – dodał. – Musimy dbać o wodę coraz bardziej. Statystyki są przerażające: 1,8 mld ludności na świecie ma utrudniony dostęp do wody. Zasoby wody pitnej w Polsce plasują nas na ostatnim miejscu w Europie – zwrócił uwagę. Prezes Jaki podkreśla jednak, że w ostatnim dziesięcioleciu zmalało zużycie wody i jest to efektem edukacji.
Prof. Arkadiusz Nowak o tym, że w Polsce jest mniej wody pitnej niż w Egipcie
Prof. Arkadiusz Nowak, botanik Uniwersytetu Opolskiego
– Polska nie jest gigantem, jeśli chodzi o zasobność wody pitnej. Jesteśmy poniżej Egiptu. Jeżeli nawet opad jest wyższy, to i tak woda z terenu Polski bardzo szybko spływa, zasoby wody podziemnej się kurczą i każdego roku spada ilość dostępnej wody na jednego mieszkańca – alarmował prof. Arkadiusz Nowak, botanik Uniwersytetu Opolskiego. – Przyjdzie taki dzień, że odkręcimy kran i nie poleci nic. Na Opolszczyźnie na szczęście dużego dramatu nie ma bo mamy podziemny zbiornik wody pitnej „Trias”, jest u nas więcej opadów, niż na innych terenach kraju i jesteśmy blisko gór – zaznaczył. Nasz region jest jednak regionem rolniczym i potrzeba tu dużo wody.

Zobacz także

2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-02-11, godz. 09:15 Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią - Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-02-10, godz. 08:57 Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał… » więcej 2020-02-07, godz. 08:53 Piotr Ciona o konkursach organizowanych przez KRUS Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS - Te konkursy są naszymi sztandarowymi konkursami w ramach prewencji. Jeśli chodzi o konkurs dla dzieci to jest to już… » więcej 2020-02-08, godz. 00:00 Kpt. Katarzyna Idziorek i chor. Gabriela Mos o Święcie Służby Więziennej Na pamiątkę dnia, w którym Józef Piłsudski ogłosił dekret dający początek więziennictwu w odrodzonej Polsce, 8 lutego obchodzimy Święto Służby Więziennej. O codzienności… » więcej 2020-02-09, godz. 09:05 Mariola Urbaniak o atrakcjach na czas ferii Rozpoczęły się ferie, więc czas przedstawić atrakcje przygotowane dla dzieci spędzających ten okres w Opolu. O spotkaniach z bohaterami bajek, Kolorowej Quchni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »