Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem ...
2019-03-21, 09:40 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem

Podinsp. Marzena Grzegorczyk o ostatniej serii oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oraz o rekrutacji do policji
Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

-13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt działania oszustów podających się za wnuczka lub policjanta - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Oszuści często dzwonią na telefon stacjonarny, na którym nie wyświetla się ich numer, trudno więc ich namierzyć. Opolska policja nieustannie prowadzi kampanię informacyjną skierowaną do seniorów, ale także do ich opiekunów.
- Szkolimy także kasjerów w bankach na terenie całej Opolszczyzny. Bo to oni mają kontakt bezpośredni z seniorem, który chce wypłacić dużą sumę gotówki - wyjaśniła podinsp. Grzegorczyk.

Opolski garnizon policji cały czas prowadzi także rekrutację. Jest ponad 100 wakatów. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowane są w maju. Dokumenty można składać w komendzie wojewódzkiej a także w komendach powiatowych.
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień w "Poglądach i osądach"
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień

Również wojsko nieustanie prowadzi nabór w swoje szeregi. A obecnie trwa również kwalifikacja wojskowa tych, którzy w tym roku kończą 19 lat (urodzili się w roku 2000), a także panów urodzonych w latach 1995-1999, którzy do kwalifikacji się nie stawili oraz tych, którzy nie mają określonej kategorii wojskowej. - Do kwalifikacji wzywane są także kobiety z roczników 1995-1999 o specjalnościach przydatnych w wojsku, czyli takie, które skończyły naukę w szkołach pielęgniarskich lub mają wykształcenie psychologiczne - powiedział gość "Poglądów i osądów" szef wydziału rekrutacji mjr Wojciech Bakalarz.

- Mamy coraz więcej kobiet, które ochotniczo stawiają się do kwalifikacji, bo wiążą swoją przyszłość z pracą w wojsku - dodał.

Zobacz także

2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej 2019-04-12, godz. 09:30 Rozmowy z Grzegorzem Kulisiem o tym czego od absolwentów studiów oczekują dziś pracodawcy oraz Karoliną Trościanką o X ... Grzegorz Kuliś z BCC - Od kandydata do pracy oczekujemy i piątek w indeksie, i doświadczenia zawodowego. Wiem, że to oczekiwanie w kwestii doświadczenia zawod ... » więcej 2019-04-11, godz. 10:00 Rozmowy z Herbertem Czają i Stanisławem Rakoczym o pomyśle PiS wprowadzenia dopłat dla rolników Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej - Pomysł wprowadzenia takich dopłat padł chyba za późno. Sądzę, że ostatnie lata pokazały, jak trudno jest w ro ... » więcej 2019-04-10, godz. 10:10 Rozmowy z Robertem Sochą i Mirosławem Śnigórskim Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu – Z informacji, które zbieraliśmy wczoraj i które potwierdzamy dzisiaj, wynika, że egzamin, który ro ... » więcej 2019-04-09, godz. 10:24 Rozmowy z prof. Dariuszem Szostkiem i prof. Piotrem Stecem prof. Dariusz Szostek, organizator V Forum Prawa Mediów Elektronicznych – Sztuczna inteligencja ma coraz większe znaczenie. Prawnicy nie nadążają za zmianami ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »