Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputni ...
2019-03-16, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem

Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem
O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Michałem Jakubikiem ze Stowarzyszenia Opolskie Lamy.

- Grand OFF to festiwal najlepszych niezależnych filmów krótkometrażowych świata i w ten weekend (16-17.03) w kinie Meduza będzie można zobaczyć kilkanaście nagrodzonych w ramach tego festiwalu filmów. To będą dwa bloki, zawierające po cztery filmy. Wstęp jest bezpłatny. Zaczynamy o godz. 16:00 – zapraszał Jakubik.

- W poniedziałek (18.03) po raz czwarty zaczynamy imprezę pt. „Sputnik nad Opolem”. To tzw. regionalna replika „Sputnika nad Polską”, czyli festiwalu, który jest przeglądem najnowszej kinematografii rosyjskiej – informował Michał Jakubik.

- Równolegle w Rosji odbywa się festiwal „Wisła”, który jest przeglądem polskiej kinematografii. Organizator jest wspólny, więc zarówno Rosjanie, jak i Polacy mogą nie tylko zapoznać się z najnowszą kinematografią sąsiadów, ale także jest okazja do spotkań z twórcami, aktorami – dodał przedstawiciel Stowarzyszenia Opolskie Lamy.

- W Opolu także przewidziane są takie spotkania. Po pokazie filmu „Lato” w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, we wtorek (19.03) będzie jedno z autorskich spotkań z Konstantym Usenko. Jest on muzykiem, autorem tekstów, prezenterem radiowym i pisarzem. Właśnie jego książki są bezpośrednią inspiracją do zaplanowanego spotkania – mówił Michał Jakubik.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej 2019-04-12, godz. 09:30 Rozmowy z Grzegorzem Kulisiem o tym czego od absolwentów studiów oczekują dziś pracodawcy oraz Karoliną Trościanką o X ... Grzegorz Kuliś z BCC - Od kandydata do pracy oczekujemy i piątek w indeksie, i doświadczenia zawodowego. Wiem, że to oczekiwanie w kwestii doświadczenia zawod ... » więcej 2019-04-11, godz. 10:00 Rozmowy z Herbertem Czają i Stanisławem Rakoczym o pomyśle PiS wprowadzenia dopłat dla rolników Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej - Pomysł wprowadzenia takich dopłat padł chyba za późno. Sądzę, że ostatnie lata pokazały, jak trudno jest w ro ... » więcej 2019-04-10, godz. 10:10 Rozmowy z Robertem Sochą i Mirosławem Śnigórskim Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu – Z informacji, które zbieraliśmy wczoraj i które potwierdzamy dzisiaj, wynika, że egzamin, który ro ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »