Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szcz ...
2019-03-14, 11:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS

Paweł Fudala z opolskiego NFZ w rozmowie "W cztery oczy"
Paweł Fudala z opolskiego NFZ
- Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Paweł Fudala z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ przypomina i zachęca rodziców do zgłoszenia swoich dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to obowiązkowe, choć jeśli nie nastąpi, dziecko i tak otrzyma pomoc medyczną. - Za niezgłoszenie dziecka jest pewna sankcja, ale staramy się z niej nie korzystać, stąd akcja edukacyjna - wyjaśnia Fudala.
Paweł Fudala mówił także o indywidualnym koncie pacjenta. Ten system już działa, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy mają Profil Zaufany. W ten sposób mogą się zalogować i na swoim koncie sprawdzić historię choroby i na przykład skierowania do specjalistów, a w przyszłości będą również widoczne e-recepty.

Gość porannej rozmowy zaznaczył także, że Europejskie Karty Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ) od jesieni ubiegłego roku są ważne dłużej, bo przez 18 miesięcy, a nie przez rok. - Jeśli wyrobimy ją już dzisiaj, będzie ważna przez dwa sezony wakacyjne - podkreślił. - Dla dzieci, emerytów i rencistów okres ważności karty został wydłużony do 5 lat - dodał.
Sebastian Szczurek w "Poglądach i osądach" (15.03.19)
Sebastian Szczurek z opolskiego ZUS
Opolski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych włączył się w akcję NFZ "Kasa za bobasa". - To istotne dla mieszkańców województwa opolskiego. Niezgłoszenie dziecka często wynika z niewiedzy lub braku czasu. Apelujemy do rodziców, aby o tym obowiązku pamiętali, a do pracodawców o przypominaniu o tym obowiązku pracownikom - powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik ZUS w Opolu w "Poglądach i osądach".

Przypomniał również o waloryzacji rent i emerytur, która nastąpiła w marcu. Rozmawialiśmy także o olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. - Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W dzisiejszym wojewódzkim etapie konkursu bierze udział 39 szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie każdego roku jest coraz większe, a w finale ogólnopolskim można wygrać indeksy na wyższe uczelnie - podkreślił.
Z Pawłem Fudalą rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Sebastianem Szczurkiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2019-04-22, godz. 08:35 Ks. Rafał Przybyła o procesji konnej, która odbywa się Żędowic do Zawadzkiego Ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpasterz miłośników koni z Diecezji Gliwickiej 22 kwietnia, jak w każdy Poniedziałek Wielkanocny od 34 lat, z Żędowic do Z ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o Wielkanocy w Rosji i o radości z jaką to Święto Świąt przeżywają syberyjscy katolicy » więcej 2019-04-20, godz. 08:35 Ks. Waldemar Klinger o tym dlaczego w Wielką Sobotę święcimy pokarm Ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry - To nie tylko polski zwyczaj. Pokarmy święci się także w innych krajach Europy - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »