Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą
2019-03-12, 10:24 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą

Aleksandra Zwarycz o działalności Rady Dialogu Pożytku Publicznego
Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego.
– To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o posiedzeniu Rady Dialogu Pożytku Publicznego Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. RDPP składa się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawiciele prezydenta i przedstawiciele rady miasta. – Strategicznym dokumentem, nad którym pracuje RDPP to program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Na dzisiejszym posiedzeniu rada zajmie się przygotowaniem takiego programu na 2020 rok a także zmianami w regulaminie konkursu ofert. Jeśli chodzi o działalność Centrum Dialogu Obywatelskiego, którym kieruje gość porannej rozmowy „W cztery oczy” to w tej chwili główną działalnością jest rozstrzygnięcie konkursów na organizacji pozarządowych. – W tej chwili trwa 13 konkursów w których jeszcze można wziąć udział. Poza tym CDO zajmuje się budżetem obywatelskim na kolejny rok i inicjatywą lokalną, oraz działalnością rad dzielnic.
Tomasz Kosmala o konkursie na regranting dla młodych organizacji pozarządowych
Tomasz Kosmala, wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Gościem „Poglądów i osądów” był Tomasz Kosmala wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Dzisiaj rusza projekt. – Chcemy popracować nad kompetencjami młodych ludzi, chcemy ich zachęcić do angażowania się w większym stopniu w działalność prospołeczną. Jest skierowany do osób między 15 a 29 rokiem życia. Rekrutacja pokaże, kogo będziemy mieć w projekcie – zaznaczył Tomasz Kosmala. Dodał, że OCWiC ogłosiło wczoraj konkurs na regranting dla młodych organizacji pozarządowych. – Mamy 250 tysięcy dla organizacji z całego województwa – dodał.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej 2019-04-12, godz. 09:30 Rozmowy z Grzegorzem Kulisiem o tym czego od absolwentów studiów oczekują dziś pracodawcy oraz Karoliną Trościanką o X ... Grzegorz Kuliś z BCC - Od kandydata do pracy oczekujemy i piątek w indeksie, i doświadczenia zawodowego. Wiem, że to oczekiwanie w kwestii doświadczenia zawod ... » więcej 2019-04-11, godz. 10:00 Rozmowy z Herbertem Czają i Stanisławem Rakoczym o pomyśle PiS wprowadzenia dopłat dla rolników Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej - Pomysł wprowadzenia takich dopłat padł chyba za późno. Sądzę, że ostatnie lata pokazały, jak trudno jest w ro ... » więcej 2019-04-10, godz. 10:10 Rozmowy z Robertem Sochą i Mirosławem Śnigórskim Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu – Z informacji, które zbieraliśmy wczoraj i które potwierdzamy dzisiaj, wynika, że egzamin, który ro ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »