Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z dr hab. Robertem Geislerem i Maciejem ...
2019-03-06, 10:32 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z dr hab. Robertem Geislerem i Maciejem Kochańskim

Dr. hab. Robert Geisler, prof. UO, o nowej strategii Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego
Dr. hab. Robert Geisler, prof. UO, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego
- Wszelkiego rodzaju urzędy, samorządy, biznes, organizacje pozarządowe potrzebują wiedzy. Naszym założeniem jest prowadzenie badań, które dostarczałyby tej wiedzy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prof. UO Robert Geisler, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego.

Instytut ma nową strategię działania i rozwoju. Prowadzenie badań użytecznych dla społeczności województwa opolskiego jest jednym z jej założeń. Drugim jest kształcenie.
- Chcemy kształcić nie tylko studentów, ale myślimy o kształceniu społeczności. W ramach projektu "Ludzie" proponujemy edukację młodzieży między innymi ze znalezienia się na rynku pracy, komunikowania społecznego w kontekście zagadnień antyprzemocowych, czy wielokulturowości, czyli zrozumienia się w związku z migracjami - wyjaśnił prof. Geisler.
Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego, o nowym statucie uczelni i gali jej 25-lecia
Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego
Dobiegają końca prace związane z nowym statutem Uniwersytetu Opolskiego. - Do poniedziałku można było przesyłać swoje uwagi, w tej chwili są ona analizowane - powiedział rzecznik uczelni Maciej Kochański. Niektóre zmiany w statucie są konieczne w związku ze zmianą ustawy o uczelniach wyższych. - Zostawiamy wydziały, które będą zajmować się tylko kształceniem i studentami, zostaje instytucja dziekana, czyli osoby zarządzającej, a cała nauka będzie przeniesiona do instytutów - wyjaśnił. - Zmniejszamy liczbę członków senatu uczelni z 65 do 20 - dodał. Nowy statut, zanim zacznie obowiązywać, musi zostać przyjęty przez Senat.


W tym roku UO obchodzi jubileusz 25-lecia. Finałem obchodów będzie gala jubileuszowa, która odbędzie się 13 marca w Filharmonii Opolskiej. Mogą w niej wziąć udział także osoby nie związane z uczelnią. - Zostało jeszcze kilka wejściówek, można je odebrać w Collegium Maius - wyjaśnił gość "Poglądów i osądów".

Zobacz także

2019-03-23, godz. 08:45 Magdalena Matyjaszek o obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej O tegorocznych opolskich obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (20-22.03), a także o codziennej współpracy z miastem partnerskim Székesfehérvár, rozmawi ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »