Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Ewą Kosowską-Korniak i Romanem Jarosiń ...
2019-03-05, 09:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Ewą Kosowską-Korniak i Romanem Jarosińskim

Ewa Kosowska-Korniak o mediacji, jako nowym sposobie myślenia w zarządzaniu konfliktem
Ewa Kosowska-Korniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji
– Chcemy pokazać korzyści i zalety płynące z mediacji, nowy sposób myślenia w zarządzaniu konfliktem – wyjaśniła w rozmowie „W cztery oczy” Ewa Kosowska-Korniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji pytana o skuteczność mediacji w biznesie. O jej efektywności i korzyściach dyskutują dzisiaj przedsiębiorcy, mediatorzy i prawnicy w WSB w Opolu. Mediacje stają się coraz bardziej popularne w naszym regionie. – Dzięki nim możemy liczyć na rozwiązanie konfliktu w taki sposób w jaki chcemy. W sądzie nie mamy wpływu na rozstrzygnięcie, na to kiedy ono będzie, na koszty. To wielka niepewna. W mediacji mamy wpływ na rozstrzygnięcie – wyjaśniła dyrektor Kosowska-Korniak.
Roman Jarosiński o tym, jak działają sądy arbitrażowe
Roman Jarosiński, prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji
W „Poglądach i osądach” Roman Jarosiński, prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji wyjaśniał, jak działają sądy arbitrażowe. – Wyrok ma moc wykonalności, a cały proces zamyka się w kilku miesiącach. W sądach powszechnych na rozstrzygnięcie można czekać nawet kilka lat – powiedział prezes Jarosiński. WCAiM rozpoczyna projekt „Odpowiedzialna firma, odpowiedzialny samorząd”. – Przystępując do programu firma lub samorząd złoży deklarację i po roku będziemy sprawdzać, czy w tym czasie korzystano z arbitrażu lub mediacji. Potem otrzyma certyfikat, który będzie poświadczeniem dla partnerów gospodarczych, że ta firma lub samorząd korzysta z arbitrażu lub mediacji – wyjaśnił. Certyfikat będzie co roku odnawiany, jeśli warunki będą spełniane. Taki certyfikat w przyszłości może być jednym z elementów wpływających na wybór wykonawcy zleconych prac, a dla przedsiębiorców wyboru samorządów u których warto starać się o kontrakt.

Zobacz także

2019-03-23, godz. 08:45 Magdalena Matyjaszek o obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej O tegorocznych opolskich obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (20-22.03), a także o codziennej współpracy z miastem partnerskim Székesfehérvár, rozmawi ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »