Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i Januszem Wój ...
2019-02-20, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i Januszem Wójcikiem o tablicy na opolskim ratuszu upamiętniającej pierwsze częściowo wolne wybory

Arkadiusz Wiśniewski o terminie organizacji 56. KFPP
- Lech Wałęsa już został doceniony - jest honorowym obywatelem miasta, a także doktorem Honoris Causa UO - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. W ten sposób odpowiedział na pytanie o negatywne ustosunkowanie się przez radę miasta do petycji wysłanej przez opozycjonistów z lat 1980-1989, w której wnioskowali o pamiątkową tablicę poświęconą Lechowi Wałęsie w związku z 30 rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

- Chcemy uhonorować wielu innych bohaterów, bo dojście przez Polskę do wolności jest zasługą wielu osób - dodał. Dlatego w Opolu powstanie Izba Pamięci Solidarności, która będzie honorowała wielu liderów opozycji, również tych z Opola - dodał.
Janusz Wójcik o tym dlaczego powinniśmy świętować zwycięstwa a nie porażki
W "Poglądach i osądach" Janusz Wójcik, jeden z sygnatariuszy petycji stwierdził, że Lech Wałęsa rzeczywiście jest uhonorowany, natomiast w tym roku obchodzimy 30 rocznicę wyborów z 4 czerwca. Komitet wyborczy przy Lechu Wałęsie wprowadził tylu ilu mógł kandydatów do sejmu i 99 na 100 kandydatów do senatu. - Jest co fetować, jest to zwycięstwo pod przewodnictwem Lecha Wałęsy a nie Franka Kimono - powiedział Janusz Wójcik. Zaznaczył jednocześnie, że cieszy się z przygotowywania przez miasto Opole obchodów wspomnianej rocznicy, ale wypowiedź prezydenta Wiśniewskiego odebrał jako małostkową. - Z pewnym zażenowaniem słuchałem tego jak tu pominąć Lecha Wałęsę, jak umniejszyć jego zasługi - powiedział gość "Poglądów i osądów". Janusz Wójcik pozytywnie ocenił tworzenie Izby Pamięci Solidarności.

Zobacz także

2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej 2019-03-13, godz. 10:30 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Arkadiuszem Jasińskim Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Program funkcjonalno-użytkowy to coś więcej niż koncepcja, ale mniej niż dokumentacja techniczna. Jest to dokument ... » więcej 2019-03-12, godz. 10:24 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. – To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »