Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i Januszem Wój ...
2019-02-20, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i Januszem Wójcikiem o tablicy na opolskim ratuszu upamiętniającej pierwsze częściowo wolne wybory

Arkadiusz Wiśniewski o terminie organizacji 56. KFPP
- Lech Wałęsa już został doceniony - jest honorowym obywatelem miasta, a także doktorem Honoris Causa UO - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. W ten sposób odpowiedział na pytanie o negatywne ustosunkowanie się przez radę miasta do petycji wysłanej przez opozycjonistów z lat 1980-1989, w której wnioskowali o pamiątkową tablicę poświęconą Lechowi Wałęsie w związku z 30 rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

- Chcemy uhonorować wielu innych bohaterów, bo dojście przez Polskę do wolności jest zasługą wielu osób - dodał. Dlatego w Opolu powstanie Izba Pamięci Solidarności, która będzie honorowała wielu liderów opozycji, również tych z Opola - dodał.
Janusz Wójcik o tym dlaczego powinniśmy świętować zwycięstwa a nie porażki
W "Poglądach i osądach" Janusz Wójcik, jeden z sygnatariuszy petycji stwierdził, że Lech Wałęsa rzeczywiście jest uhonorowany, natomiast w tym roku obchodzimy 30 rocznicę wyborów z 4 czerwca. Komitet wyborczy przy Lechu Wałęsie wprowadził tylu ilu mógł kandydatów do sejmu i 99 na 100 kandydatów do senatu. - Jest co fetować, jest to zwycięstwo pod przewodnictwem Lecha Wałęsy a nie Franka Kimono - powiedział Janusz Wójcik. Zaznaczył jednocześnie, że cieszy się z przygotowywania przez miasto Opole obchodów wspomnianej rocznicy, ale wypowiedź prezydenta Wiśniewskiego odebrał jako małostkową. - Z pewnym zażenowaniem słuchałem tego jak tu pominąć Lecha Wałęsę, jak umniejszyć jego zasługi - powiedział gość "Poglądów i osądów". Janusz Wójcik pozytywnie ocenił tworzenie Izby Pamięci Solidarności.

Zobacz także

2019-04-25, godz. 10:14 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Małgorzatą Kozak Adrian Czubak, wojewoda opolski – Mija trzecia rocznica wprowadzenia programu Rodzina 500 Plus, więc jest dobra okazja do jego podsumowania. Zrobimy to dziś w ... » więcej 2019-04-24, godz. 09:33 Rozmowa z Maciejem Kalskim i Tomaszem Kwiatkiem o nowych zadaniach jakie stoją przed urzędami pracy Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na opolskim rynku pracy jest naprawdę dobra, mamy w tej chwili 22. tysiące bezrobotnych, ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:39 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Michałem Siekiem o sporze Mniejszości Niemieckiej z resortem edukacji na temat nauczania ... Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Resort edukacji zmienił interpretację przepisów oświatowych i uzn ... » więcej 2019-04-22, godz. 08:35 Ks. Rafał Przybyła o procesji konnej, która odbywa się Żędowic do Zawadzkiego Ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpasterz miłośników koni z Diecezji Gliwickiej 22 kwietnia, jak w każdy Poniedziałek Wielkanocny od 34 lat, z Żędowic do Z ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o Wielkanocy w Rosji i o radości z jaką to Święto Świąt przeżywają syberyjscy katolicy » więcej 2019-04-20, godz. 08:35 Ks. Waldemar Klinger o tym dlaczego w Wielką Sobotę święcimy pokarm Ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry - To nie tylko polski zwyczaj. Pokarmy święci się także w innych krajach Europy - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »