Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzie ...
2019-02-16, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu

Karolina Kowal o "Sobocie z Mamą i Tatą"
O cotygodniowych spotkaniach dla dzieci i rodziców „Sobota z Mamą i Tatą”, a także o rzadszym, ale również cyklicznym wydarzeniu, czyli o „Giełdzie Kultury nad Młynówką”, opowiedziała nam Karolina Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci – Pokój Bajek, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

- „Sobota z Mamą i Tatą” jest jedną z lepszych naszych cyklicznych imprez dla dzieci i rodziców. Chodzi nam przede wszystkim o to, by dzieci spędziły wspólnie czas z rodzicami. Głównym założeniem tych spotkań jest zachęcenie najmłodszych do czytania, do słuchania książek oraz do kreatywności, tworzenia różnych rzeczy plastycznych – mówiła Karolina Kowal.

- Zaczynamy od 15 min. czytania, mamy wybór bardzo szeroki, więc zawsze wybieramy coś ciekawego. Później niekiedy prowadzimy dyskusje związane z przeczytanym tekstem, a także proponujemy zabawę plastyczną. Jest spore zainteresowanie naszymi spotkaniami. Kilka lat temu zdarzało się, że przychodziło kilka osób, ale dziś w zajęciach uczestniczy nawet 70-80 osób – opowiadał nasz gość.

- Giełda Kultury nad Młynówką organizowana jest po raz trzeci. W holu naszej biblioteki można sprzedać lub kupić nie tylko książki, ale także komiksy, gry planszowe, płyty winylowe czy kasety magnetofonowe – informowała Karolina Kowal.

Zobacz także

2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej 2019-03-13, godz. 10:30 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Arkadiuszem Jasińskim Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Program funkcjonalno-użytkowy to coś więcej niż koncepcja, ale mniej niż dokumentacja techniczna. Jest to dokument ... » więcej 2019-03-12, godz. 10:24 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. – To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o p ... » więcej 2019-03-11, godz. 09:39 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą o krytycznym wobec Opolszczyzny raporcie Najwyższej Izby Kontroli oraz Elżbietą Kampą ... Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Myślę, że z kulturą w naszym regionie nie jest tak źle. Samorząd województwa nie tylko utrzymuje wł ... » więcej 2019-03-10, godz. 09:00 Rozmowa z prof. dr. hab. Markiem Masnykiem o 25. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Opolskiego 10 marca 1994 r. uchwalona została ustawa o utworzeniu Uniwersytetu Opolskiego. W 25. rocznicę tego wydarzenia do wspomnień o historii naszej opolskiej uczeln ... » więcej 2019-03-09, godz. 08:35 Rozmowa z ks. dr. hab. Krystianem Kałużą o idei Wielkopostnych Wykładów Otwartych Od dziś (9.03), w każdą sobotę Wielkiego Postu, wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, w ramach Wielkopostnych Wykładów Otwartych, będą od ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »