Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzie ...
2019-02-16, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu

Karolina Kowal o "Sobocie z Mamą i Tatą"
O cotygodniowych spotkaniach dla dzieci i rodziców „Sobota z Mamą i Tatą”, a także o rzadszym, ale również cyklicznym wydarzeniu, czyli o „Giełdzie Kultury nad Młynówką”, opowiedziała nam Karolina Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci – Pokój Bajek, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

- „Sobota z Mamą i Tatą” jest jedną z lepszych naszych cyklicznych imprez dla dzieci i rodziców. Chodzi nam przede wszystkim o to, by dzieci spędziły wspólnie czas z rodzicami. Głównym założeniem tych spotkań jest zachęcenie najmłodszych do czytania, do słuchania książek oraz do kreatywności, tworzenia różnych rzeczy plastycznych – mówiła Karolina Kowal.

- Zaczynamy od 15 min. czytania, mamy wybór bardzo szeroki, więc zawsze wybieramy coś ciekawego. Później niekiedy prowadzimy dyskusje związane z przeczytanym tekstem, a także proponujemy zabawę plastyczną. Jest spore zainteresowanie naszymi spotkaniami. Kilka lat temu zdarzało się, że przychodziło kilka osób, ale dziś w zajęciach uczestniczy nawet 70-80 osób – opowiadał nasz gość.

- Giełda Kultury nad Młynówką organizowana jest po raz trzeci. W holu naszej biblioteki można sprzedać lub kupić nie tylko książki, ale także komiksy, gry planszowe, płyty winylowe czy kasety magnetofonowe – informowała Karolina Kowal.

Zobacz także

2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej 2019-07-08, godz. 09:34 Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze" - Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w poran ... » więcej 2019-07-07, godz. 08:40 Z dr Barbarą Curyło o sukcesie Uniwersytetu Opolskiego Uniwersytet Opolski, jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów, znalazł się w sieci Uniwersytetów Europejskich. Kulisy skutecznego aplikowania o 5 mln euro p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »