Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Toma ... » Prof. Tomasz Ha ...
Prof. Tomasz Halski o tym, dlaczego nie doszło do fuzji między PMWSZ a UO
Prof. Tomasz Halski, rektor PMWSZ w Opolu
- Warunki połączenia uczelni zostały jasno sprecyzowane w jednobrzmiących uchwałach senatów obu uczelni podjętych kolejno 8 i 15 listopada 2018 roku. Wypracowano wtedy taki model połączenia, który gwarantował nam zachowanie naszej kultury organizacyjnej pracy. Porozumienie, które otrzymaliśmy od Uniwersytetu Opolskiego zawierało inne zapisy, co łatwo sprawdzić porównując te dokumenty. Dlatego nasz senat podjął uchwałę o wycofaniu się z rozmów o połączeniu naszych uczelni - mówił w "Poglądach i osądach" prof. Tomasz Halski, rektor PMWSZ w Opolu, podkreślając, że to autonomiczna decyzja senatu autonomicznej uczelni.

Zapytanym, czy nie obawia się jakichś retorsji ze strony wicepremiera Jarosława Gowina i resortu szkolnictwa wyższego, stwierdził, że minister ma pełne prawo do podjęcia takich decyzji, jakie uzna za stosowne. Halski sporo mówił o sukcesach założonej w 2003 roku PMWSZ, przekonywał, że na edukacyjnym rynku jest miejsce dla opolskich uczelni związanych ze zdrowiem. - Czy fizjoterapeuci czy pielęgniarki mają jakikolwiek problem ze znalezieniem pracy? - pytał retorycznie.

Nasz gość dyplomatycznie nie skomentował też ostrych słów, jakie padły pod jego adresem ze strony rektora UO prof. Marka Masnyka.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »