Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem…
2019-02-08, 09:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem

Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz o tworzeniu dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy
Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
- Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces tworzenia strategii województwa opolskiego. Kolejnym tematem jest stworzenie dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy - powiedziała Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. - Pierwsze spotkanie zorganizujemy jako pracodawcy i będziemy się zastanawiać, co możemy zrobić, aby tę ofertę dostosować a rozwiązania zaprezentujemy na prezydium WRDS i na posiedzeniu całej rady - wyjaśniła. WRDS może podejmować stanowiska i uchwały, które są przekazywane później na przykład rządowi. - W ubiegłym roku dzięki naszemu zaangażowaniu zrezygnowano z planów zlikwidowania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu - przypomniała.

Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe i jego spadającą popularność, to zdaniem przewodniczącej WRDS problem leży w doradztwie zawodowym. - W tym roku podpisano o 200 umów o praktyki mniej niż w poprzednim roku - zaznaczyła Dębicka-Ozorkiewicz. - Poprosimy o współprace kuratora, tak aby doradztwo zawodowe zwiększyć i uświadomić doradców, że jest też ścieżka szkoły branżowej, a nie tylko liceum.
Sebastian Koćwin o niskim wynagrodzeniu w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi
Sebastian Koćwin z OPZZ
Sebastian Koćwin przewodniczący OPZZ i przedstawiciel pracowników w WRDS chciałby, aby rada zajęła się niskimi wynagrodzeniami w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi. - Od ubiegłego roku finansowanie WRDS jest większe, wynosi około 200 tysięcy złotych - powiedział Sebastian Koćwin. - To moim zdaniem wystarczające nawet do tego, żeby przeprowadzić ekspertyzy. Bardzo liczę na to, że uda się przeprowadzić ekspertyzę wysokości zarobków w strefie ekonomicznej. Pamiętajmy, że pracodawcy korzystają z ulg podatkowych, oczekiwałbym, że będą zatrudniać na dobrych warunkach finansowych, a mam sygnały, że tak nie jest - dodał.

Zobacz także

2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej 2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-14, godz. 09:56 Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej… – To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie… » więcej 2020-01-13, godz. 09:07 Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie – Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o… » więcej 2020-01-12, godz. 09:00 Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP o tym, że finałowy dzień to nie tylko zbiórka pieniężna, ale i moc … Czas na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12.01) na (o)polskie ulice wyruszą setki wolontariuszy. Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu… » więcej 2020-01-11, godz. 09:00 Dr Magdalena Golachowska o coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych człowieka 11 stycznia przypada Światowy Dzień Wegetarian. O coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych, które każdemu wyjdą na zdrowie, rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-10, godz. 10:02 Izabela Kik o problematyce ochrony zdrowia roślin - Kilka dni temu, dokładnie 7 stycznia odbyła się bardzo uroczysta inauguracja która wdraża Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »