Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Małgorzatą Kozak o emeryturach matczyn ...
2019-02-05, 09:26 Autor: Maciej Wajler

Rozmowa z Małgorzatą Kozak o emeryturach matczynych

Małgorzata Kozak o pracy w Miejski Ośrodku Pomocy Rodzinie
Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka pomocy Rodzinie
- Nie mamy danych, jak wiele mieszkanek Opola skorzysta z tzw. emerytury matczynej. Są kobiety, które wychowały ponad czwórkę dzieci, ale pracowały i mają emeryturę, są i takie, które pobierają emeryturę po mężu - mówiła w "Poglądach i osądach" Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.
Nasz gość dodał, że po wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus, znacząco spadła liczba rodzin korzystających z pomocy społecznej.
- Kiedyś te rodziny były na drugim miejscu naszych wydatków, teraz są na szóstym - stwierdziła.
Wiceszefowa MOPR dodała, że generalnie spadła liczba wypłacanych zasiłków, wzrosło za to zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi adresowane przede wszystkim do osób starszych albo rodzin opiekujących się seniorami albo osobami z jakąś formą niepełnosprawności.
- Opole się starzeje i musimy się z tym zmierzyć - stwierdził nasz gość.
Z Małgorzatą Kozak rozmawia Marek Świercz

Zobacz także

2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej 2019-07-08, godz. 09:34 Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze" - Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w poran ... » więcej 2019-07-07, godz. 08:40 Z dr Barbarą Curyło o sukcesie Uniwersytetu Opolskiego Uniwersytet Opolski, jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów, znalazł się w sieci Uniwersytetów Europejskich. Kulisy skutecznego aplikowania o 5 mln euro p ... » więcej 2019-07-06, godz. 08:40 Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim Pierwsza sobota lipca to od 17 lat termin Biegu Opolskiego. Oznacza to, że miłośnicy biegania po raz kolejny, tym razem 6 lipca, opanują Wyspę Bolko. O niepow ... » więcej 2019-07-05, godz. 09:17 Rozmowy z Edytą Wencel-Borkowską i Andrzejem Kruczkiewiczem o drugiej edycji programu e-usługi geodezyjne Edyta Wencel-Borkowska, naczelnik wydziału i geodeta powiatu opolskiego Oznacza to, że nie wychodząc z domu, będziemy mogli sprawdzić wszystkie dane związane ... » więcej 2019-07-04, godz. 09:34 Łukasz Sowada i Przemysław Pospieszyński o łączeniu dzielnic i ustanowieniu stref taryfowych dla taksówek Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - To projekt wypracowany przez zespół, odbyły się także konsultacje społeczne i jesteśmy ciekawi, jak radni mi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »