Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską o nowej funkcji w st ...
2019-02-05, 09:21 Autor: Marek Świercz

Rozmowa z Violettą Porowską o nowej funkcji w strukturach Prawa i Sprawiedliwości

Violetta Porowska o zadaniach jakie stawia przed sobą w nowej funkcji
Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości
- Od piątku 1 lutego szefową struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie opolskim jestem ja. To decyzja prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy dotychczasowy zarząd PiS na Opolszczyźnie zakończył kadencję, został powołany jednoosobowy pełnomocnik w mojej osobie. Czyli jestem takim jednoosobowym zarządem, co przyjmuję z wielka zawodowo-polityczną satysfakcją, ale muszę też przyznać, że czuję ogromną odpowiedzialność - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda opolski Violetta Porowska, dodając, że będzie tę funkcję pełnomocnika sprawować co najmniej do wyborów parlamentarnych.

Przypomnijmy: spekulacje o zmianie lidera PiS na Opolszczyźnie trwały od piątku, kiedy to - jako nieoficjalną - informację tę podała Nowa Trybuna Opolska.
- Główne zadania, jakie stawiam przed sobą, to mobilizacja wszystkich koleżanek i kolegów oraz praca nad wizerunkiem partii w regionie, musimy jeszcze mocniej podkreślać to, jak nasi aktywiści, nasi radni, pracują na rzecz Opolszczyzny - mówił nasz gość.
Ewenementem jest to, że liderem PiS jest to, że na czeli regionalnych struktur partii nie został parlamentarzysta, co do tej pory było normą. Dodajmy, że Violetta Porowska jest członkiem PiS od 2002 roku.
Pytaliśmy ją także o kolejne pomysły prospołecznych działań rządu prawicy, czyli - tzw. matczyną emeryturę.
Z Violettą Porowską rozmawia Marek Świercz

Zobacz także

2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej 2019-03-13, godz. 10:30 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Arkadiuszem Jasińskim Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Program funkcjonalno-użytkowy to coś więcej niż koncepcja, ale mniej niż dokumentacja techniczna. Jest to dokument ... » więcej 2019-03-12, godz. 10:24 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. – To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o p ... » więcej 2019-03-11, godz. 09:39 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą o krytycznym wobec Opolszczyzny raporcie Najwyższej Izby Kontroli oraz Elżbietą Kampą ... Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Myślę, że z kulturą w naszym regionie nie jest tak źle. Samorząd województwa nie tylko utrzymuje wł ... » więcej 2019-03-10, godz. 09:00 Rozmowa z prof. dr. hab. Markiem Masnykiem o 25. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Opolskiego 10 marca 1994 r. uchwalona została ustawa o utworzeniu Uniwersytetu Opolskiego. W 25. rocznicę tego wydarzenia do wspomnień o historii naszej opolskiej uczeln ... » więcej 2019-03-09, godz. 08:35 Rozmowa z ks. dr. hab. Krystianem Kałużą o idei Wielkopostnych Wykładów Otwartych Od dziś (9.03), w każdą sobotę Wielkiego Postu, wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, w ramach Wielkopostnych Wykładów Otwartych, będą od ... » więcej 2019-03-08, godz. 09:30 Rozmowy z Violettą Porowską i dr Magdaleną Piejko o roli kobiet w społeczeństwie Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, szefowa PiS na Opolszczyźnie - Pan Arkadiusz zachował się bardzo właściwie składając wniosek o zawieszenie w prawach ... » więcej 2019-03-07, godz. 10:26 Rozmowy z Beatą Jabłońską i Anną Radlak Beata Jabłońska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Na tą chwilę nie mamy szczegółowych przepisów w ... » więcej 2019-03-06, godz. 10:32 Rozmowy z dr hab. Robertem Geislerem i Maciejem Kochańskim Dr. hab. Robert Geisler, prof. UO, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego - Wszelkiego rodzaju urzędy, samorządy, biznes, organizacje pozarząd ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »