Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Zuzanną Bućko o lutowej ofercie Teatru ...
2019-02-03, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Zuzanną Bućko o lutowej ofercie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Zuzanna Bućko o lutowej ofercie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Z Zuzanną Bućko, Asystentką Artystyczną w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, rozmawialiśmy o lutowej ofercie teatralnej, tanich biletach, a także o tym, jak teatr usytuowany w Opolu, można przybliżyć mieszkańcom całego województwa.

- W lutym mamy bardzo bogatą ofertę, bo prezentujemy aż osiem spektakli. Zaczęliśmy premierą „Reality show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” - forma bardzo ciekawa, aktorzy świetnie sobie radzą z cyrkowymi konwencjami. Na scenie jest wciąż „Grotowski non-fiction”, czyli spektakl-eksperyment, przybliżający niezwykle ważną dla Opola postać Jerzego Grotowskiego. To tu, w Opolu, zaczynał on swoją pracę, która zmieniła oblicze polskiego teatru w XX wieku – informowała Zuzanna Bućko.

- „Romeo i Julia” to niesamowicie zjawiskowy spektakl na dużej scenie. Mamy tam bardzo dużą scenografię, tzn. właściwie jest to cała duża scena. Widzowie też siedzą na scenie i uruchamiana jest tzw. obrotówka, która jest głównym elementem scenografii. Pojawiają się różne płaszczyzny, one się poruszają, różne sceny dzieją się w różnych przestrzeniach tego mechanizmu – zachęcała Zuzanna Bućko.

- Opolski teatr oferuje różne możliwości nabywania tańszych biletów, choćby w formie przedsprzedaży. Jeżeli kupujemy bilet dwa tygodnie przed spektaklem, płacimy mniej. Teraz można w ten sposób kupować bilety na drugą połowę lutego i na spektakle marcowe. Można też kupić karnet na pięć lub osiem spektakli, do wykorzystania do końca sezonu. Z karnetu może korzystać więcej osób – informowała asystentka artystyczna.

- Niebawem udostępnimy informacje dotyczące akcji „PKSem do kultury”, w ramach której, raz w miesiącu, z wybranej miejscowości województwa opolskiego, będzie można dojechać do Opola i skorzystać z oferty teatru lub filharmonii – dodała Zuzanna Bućko.

Zobacz także

2019-03-13, godz. 10:30 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Arkadiuszem Jasińskim Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Program funkcjonalno-użytkowy to coś więcej niż koncepcja, ale mniej niż dokumentacja techniczna. Jest to dokument ... » więcej 2019-03-12, godz. 10:24 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. – To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o p ... » więcej 2019-03-11, godz. 09:39 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą o krytycznym wobec Opolszczyzny raporcie Najwyższej Izby Kontroli oraz Elżbietą Kampą ... Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Myślę, że z kulturą w naszym regionie nie jest tak źle. Samorząd województwa nie tylko utrzymuje wł ... » więcej 2019-03-10, godz. 09:00 Rozmowa z prof. dr. hab. Markiem Masnykiem o 25. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Opolskiego 10 marca 1994 r. uchwalona została ustawa o utworzeniu Uniwersytetu Opolskiego. W 25. rocznicę tego wydarzenia do wspomnień o historii naszej opolskiej uczeln ... » więcej 2019-03-09, godz. 08:35 Rozmowa z ks. dr. hab. Krystianem Kałużą o idei Wielkopostnych Wykładów Otwartych Od dziś (9.03), w każdą sobotę Wielkiego Postu, wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, w ramach Wielkopostnych Wykładów Otwartych, będą od ... » więcej 2019-03-08, godz. 09:30 Rozmowy z Violettą Porowską i dr Magdaleną Piejko o roli kobiet w społeczeństwie Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, szefowa PiS na Opolszczyźnie - Pan Arkadiusz zachował się bardzo właściwie składając wniosek o zawieszenie w prawach ... » więcej 2019-03-07, godz. 10:26 Rozmowy z Beatą Jabłońską i Anną Radlak Beata Jabłońska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Na tą chwilę nie mamy szczegółowych przepisów w ... » więcej 2019-03-06, godz. 10:32 Rozmowy z dr hab. Robertem Geislerem i Maciejem Kochańskim Dr. hab. Robert Geisler, prof. UO, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego - Wszelkiego rodzaju urzędy, samorządy, biznes, organizacje pozarząd ... » więcej 2019-03-05, godz. 09:54 Rozmowy z Ewą Kosowską-Korniak i Romanem Jarosińskim Ewa Kosowska-Korniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji – Chcemy pokazać korzyści i zalety płynące z mediacji, nowy sposób myślenia w zarząd ... » więcej 2019-03-04, godz. 11:04 Rozmowy z Andrzejem Bułą i Piotrem Woźniakiem Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego – To bardzo trudne zadanie, szczególnie dla przewodniczącego Grzegorza Schetyny, ale też jestem pełen podziwu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »