Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Leokadią Kubalańcą i Sebastianem Warow ...
2018-12-27, 09:32 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Leokadią Kubalańcą i Sebastianem Warowym o Forum Seniorów, Forum Młodzieży Województwa Opolskiego i planach na przyszłość.

Leokadia Kubalańca "W cztery oczy"
Leokadia Kubalańca, Forum Seniorów Województwa Opolskiego
- Mamy bardzo ambitne plany na kolejne lata kadencji - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Leokadia Kubalańca, z Forum Seniorów Województwa Opolskiego. - W planach mamy wyjazdowe spotkania do wszystkich powiatów po to, żeby rozmawiać o ich problemach i o tym, co jest dla nich ważne. Na tej podstawie chcemy stworzyć zespół współpracujący przy tworzeniu strategii województwa opolskiego. Leokadia Kubalańca przewodniczyła także Radzie Seniorów Miasta Opola. Kadencja skończyła się wraz z wyborami samorządowymi. - Z naszej inicjatywy powstała koperta życia, Karta Opolski Senior czy Centrum Seniora - wyliczyła. - Nie byliśmy od organizowania czasu seniorom, zajmowaliśmy się innymi rzeczami, które globalnie mówiły o potrzebach i problemach seniorów. Z naszej inicjatywy Opole złożyło wniosek o uzyskanie certyfikatu Miasto Przyjazne Starzeniu, przyznawanemu przez Światową Organizację Zdrowia. Odpowiedź z WHO jeszcze nie nadeszła.
Sebastian Warowy "Poglądy i osądy"
Sebastian Warowy, przewodniczacy Forum Młodzieży Województwa Opolskiego
- Jako organ doradczy marszałka opiniujemy akty prawne, nasze uwagi zostają uwzględniane - powiedział w "Poglądach i osądach" Sebastian Warowy, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego. Ta organizacja, podobnie jak forum seniorów chce zaangażować się w tworzenie strategii województwa na kolejne lata. - Będziemy przeprowadzać konsultacje społeczne z organizacjami młodzieżowymi po to, aby dowiedzieć się jak region powinien rozwijać się, aby uwzględnić potrzeby młodzieży - powiedział gość "Poglądów i osądów". Forum Młodzieży Województwa Opolskiego liczy 36 osób, oprócz prac nad strategią planuje zwołanie kongresów: samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad miast i gmin.

Zobacz także

2019-02-16, godz. 08:35 Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu » więcej 2019-02-14, godz. 10:34 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Tomaszem Ciekalskim Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wspierania Edukacji – Otwieramy dziś w naszym centrum Zaczarowany Świat przy ulicy Duboisa w Opolu pięć ... » więcej 2019-02-13, godz. 10:41 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Justyną Osiecką-Sułek Adrian Czubak, wojewoda opolski – To jest realizacja zapowiedzi tego rządu, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla naszych mam, które zrezygnowały z kari ... » więcej 2019-02-12, godz. 09:53 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Tomasza Halskiego Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Obaj partnerzy są dla nas bardzo ważni mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys. Za takimi sytuacjami cz ... » więcej 2019-02-11, godz. 10:06 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz prof. Moniki Ożóg Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Jeden bilet do wszystkich placówek kultury to już niedługo powinien być standard. Marzy mi się, żeb ... » więcej 2019-02-10, godz. 08:35 Dr Bartosz Kuświk o pamiątkowej tablicy przypominającej o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich - Tablica jest poświęcona ofiarom marszu śmierci. To wydarzenie historyczne, które dla przeciętnego opolanina jest obce, ale bardzo ważne z punktu widzenia pa ... » więcej 2019-02-09, godz. 08:35 Robert Bryk o kampanii informacyjnej "Kasa za bobasa" Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zgłaszalność dzieci do ubezpieczenia nie wzrosła, nadal mamy ich około 26 tysięcy. Przez to nasz region traci ... » więcej 2019-02-08, godz. 09:37 Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces ... » więcej 2019-02-07, godz. 09:46 Rozmowy z Markiem Chowańcem i Ewą Janiuk Dr Marek Chowaniec, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii – W naszym szpitalu około 50 pr ... » więcej 2019-02-06, godz. 09:57 Rozmowy z Wacławem Bortnikiem i dr. Witoldem Potworą Wacław Bortnik, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Kontrole doraźne są niezapowiedziane, mogą być o każdej porze dnia i nocy – powiedział w porannej rozmowie „W ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »