Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o…
2018-11-30, 09:35 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego

Przemysław Kubów o wyborach do komisji powiatu opolskiego
Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego
- Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego.

Zaznaczył, że w poprzedniej kadencji pracował w komisji gospodarczej i teraz chciał spróbować swoich sił w innej komisji i tam spożytkować swoje doświadczenie i wiedzę. Na czwartkowej sesji powiatu opolskiego wybrano składy komisji rady i ich przewodniczących. Komisji rewizyjnej przewodniczy radny Mniejszości Niemieckiej ugrupowania, które ma większość w radzie.

- To niestety tylko tradycja, że komisji rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji. Myślę, że rządzący chcieli zapewnić sobie komfort psychiczny. Cokolwiek by się nie wydarzyło, co należało by rozpatrzeć na komisji rewizyjnej zostanie to łagodnie potraktowane i szybko zakończone - stwierdził radny Kubów.
Henryk Lakwa o zadaniach jakie stawia sobie zarząd powiatu na następne 5 lat
Henryk Lakwa, starosta powiatu opolskiego
- Zgłosiłem pana Przemka do prac w komisji polityki gospodarczej, powiedział, że nie chce tam pracować. Zgodnie z naszym regulaminem to kluby zgłaszają radnych do komisji, jego wniosek przepadł - powiedział w "Poglądach i osądach" Henryk Lakwa, starosta powiatu opolskiego. Pytany o przewodniczenie komisji rewizyjnej przez radnego Mniejszości Niemieckiej stwierdził, że opozycja w 23 osobowej radzie jest dwuosobowa. - Nic by to nie dało, a chcemy mieć komfort pracy. Komisja przedkłada tylko projekt, a głosują nad nim wszyscy radni.

Henryk Lakwa jest starostą od 1998 roku, czyli od czasu, kiedy powstały powiaty. Podziękował wyborcom za szóstą kadencję. Wspominał, że pierwsze lata istnienia powiatów były bardzo trudne, ale wraca do nich z nutą nostalgii. - Nieuregulowane były kwestie dróg, szpitali, szkolnictwa, oświata po reformie. Było dużo pracy, ale ona cieszyła - powiedział Henryk Lakwa.

- Z kolei ostatnia kadencja była przewrotowa w związku z powiększeniem Opola, które spowodowało zmniejszenie terytorium powiatu opolskiego i uszczuplenie budżetu - podsumował.

Zobacz także

2019-12-07, godz. 08:30 Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy… » więcej 2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej 2019-12-01, godz. 09:00 Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019) W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu… » więcej 2019-11-30, godz. 09:00 Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019) Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta… » więcej 2019-11-29, godz. 09:47 Arkadiusz Wiśniewski i Stanisław Rakoczy o sytuacji SOR-u na Katowickiej i turystyce w naszym regionie Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola - Debata na temat SOR-u na Katowickiej niesie ze sobą niestety smutne wnioski, bardzo niebezpieczne dla miasta i mieszkańców… » więcej 2019-11-28, godz. 11:03 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan o tym, że od nowego roku życie w Opolu będzie droższe Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola – To jest system, który powinien się samofinansować. Rosną ceny tych usług świadczonych przez operatorów i są też… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »