Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o ...
2018-11-30, 09:35 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego

Przemysław Kubów o wyborach do komisji powiatu opolskiego
Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego
- Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego.

Zaznaczył, że w poprzedniej kadencji pracował w komisji gospodarczej i teraz chciał spróbować swoich sił w innej komisji i tam spożytkować swoje doświadczenie i wiedzę. Na czwartkowej sesji powiatu opolskiego wybrano składy komisji rady i ich przewodniczących. Komisji rewizyjnej przewodniczy radny Mniejszości Niemieckiej ugrupowania, które ma większość w radzie.

- To niestety tylko tradycja, że komisji rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji. Myślę, że rządzący chcieli zapewnić sobie komfort psychiczny. Cokolwiek by się nie wydarzyło, co należało by rozpatrzeć na komisji rewizyjnej zostanie to łagodnie potraktowane i szybko zakończone - stwierdził radny Kubów.
Henryk Lakwa o zadaniach jakie stawia sobie zarząd powiatu na następne 5 lat
Henryk Lakwa, starosta powiatu opolskiego
- Zgłosiłem pana Przemka do prac w komisji polityki gospodarczej, powiedział, że nie chce tam pracować. Zgodnie z naszym regulaminem to kluby zgłaszają radnych do komisji, jego wniosek przepadł - powiedział w "Poglądach i osądach" Henryk Lakwa, starosta powiatu opolskiego. Pytany o przewodniczenie komisji rewizyjnej przez radnego Mniejszości Niemieckiej stwierdził, że opozycja w 23 osobowej radzie jest dwuosobowa. - Nic by to nie dało, a chcemy mieć komfort pracy. Komisja przedkłada tylko projekt, a głosują nad nim wszyscy radni.

Henryk Lakwa jest starostą od 1998 roku, czyli od czasu, kiedy powstały powiaty. Podziękował wyborcom za szóstą kadencję. Wspominał, że pierwsze lata istnienia powiatów były bardzo trudne, ale wraca do nich z nutą nostalgii. - Nieuregulowane były kwestie dróg, szpitali, szkolnictwa, oświata po reformie. Było dużo pracy, ale ona cieszyła - powiedział Henryk Lakwa.

- Z kolei ostatnia kadencja była przewrotowa w związku z powiększeniem Opola, które spowodowało zmniejszenie terytorium powiatu opolskiego i uszczuplenie budżetu - podsumował.

Zobacz także

2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej 2018-12-06, godz. 09:33 Rozmowa z Szymonem Ogłazą i Sylwestrem Brząkałą o transporcie kolejowym i nowych inwestycjach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego - Do funkcjonowania spółki Polregio, w której jako region mamy około 3 procent udziałów, dołożyliśmy w ty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »