Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Janem Burniakiem i Violettą Porowską o ...
2018-11-29, 09:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Janem Burniakiem i Violettą Porowską o zbiórce żywności dla potrzebujących

Jan Burniak o 22. Świątecznej Zbiórce Żywności
Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu
- Przykre jest, że zbiórka odbędzie się tylko w 33 sklepach naszego regionu i to nie we wszystkich większych miejscowościach - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. W poprzednich latach liczba sklepów i miejscowości była większa. W tym roku w zbiórce żywności wzięło udział mniej organizacji niż zwykle. W piątek i w sobotę będzie zorganizowana świąteczna zbiórka żywności. Listę sklepów, w których będzie można spotkać wolontariuszy, można znaleźć na stronie internetowej Banku Żywności. - Jeśli ktoś nie może wziąć fizycznie udziału w zbiórce żywności w sklepie, może znaleźć na naszej stronie numer, na który można wysłać sms i w ten sposób wesprzeć akcję. - Zbieramy produkty suche, mąkę, kaszę, cukier, ale też przyprawy i cukierki, słodycze, żeby umilić rodzinom święta - dodał.
Violetta Porowska o programie pomocy żywnościowej w regionie
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
13 gmin nie włączyło się do pomocy żywnościowej dla gmin realizowanej przy wsparciu środków Unii Europejskiej. - Najczęściej gminy tłumaczą, że nie mają zdolności organizacyjnych, ale twierdzą też, że nie ma na ich terenie potrzebujących - powiedziała w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Z naszych analiz wynika, że na terenie całego województwa ponad 28 tysięcy osób na 100% potrzebują takiej pomocy - dodała. W ubiegłym roku rozdano 2 tony żywności o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł.

Zobacz także

2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej 2018-12-06, godz. 09:33 Rozmowa z Szymonem Ogłazą i Sylwestrem Brząkałą o transporcie kolejowym i nowych inwestycjach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego - Do funkcjonowania spółki Polregio, w której jako region mamy około 3 procent udziałów, dołożyliśmy w ty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »