Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Janem Burniakiem i Violettą Porowską o…
2018-11-29, 09:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Janem Burniakiem i Violettą Porowską o zbiórce żywności dla potrzebujących

Jan Burniak o 22. Świątecznej Zbiórce Żywności
Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu
- Przykre jest, że zbiórka odbędzie się tylko w 33 sklepach naszego regionu i to nie we wszystkich większych miejscowościach - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. W poprzednich latach liczba sklepów i miejscowości była większa. W tym roku w zbiórce żywności wzięło udział mniej organizacji niż zwykle. W piątek i w sobotę będzie zorganizowana świąteczna zbiórka żywności. Listę sklepów, w których będzie można spotkać wolontariuszy, można znaleźć na stronie internetowej Banku Żywności. - Jeśli ktoś nie może wziąć fizycznie udziału w zbiórce żywności w sklepie, może znaleźć na naszej stronie numer, na który można wysłać sms i w ten sposób wesprzeć akcję. - Zbieramy produkty suche, mąkę, kaszę, cukier, ale też przyprawy i cukierki, słodycze, żeby umilić rodzinom święta - dodał.
Violetta Porowska o programie pomocy żywnościowej w regionie
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
13 gmin nie włączyło się do pomocy żywnościowej dla gmin realizowanej przy wsparciu środków Unii Europejskiej. - Najczęściej gminy tłumaczą, że nie mają zdolności organizacyjnych, ale twierdzą też, że nie ma na ich terenie potrzebujących - powiedziała w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Z naszych analiz wynika, że na terenie całego województwa ponad 28 tysięcy osób na 100% potrzebują takiej pomocy - dodała. W ubiegłym roku rozdano 2 tony żywności o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł.

Zobacz także

2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej 2019-12-01, godz. 09:00 Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019) W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu… » więcej 2019-11-30, godz. 09:00 Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019) Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta… » więcej 2019-11-29, godz. 09:47 Arkadiusz Wiśniewski i Stanisław Rakoczy o sytuacji SOR-u na Katowickiej i turystyce w naszym regionie Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola - Debata na temat SOR-u na Katowickiej niesie ze sobą niestety smutne wnioski, bardzo niebezpieczne dla miasta i mieszkańców… » więcej 2019-11-28, godz. 11:03 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan o tym, że od nowego roku życie w Opolu będzie droższe Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola – To jest system, który powinien się samofinansować. Rosną ceny tych usług świadczonych przez operatorów i są też… » więcej 2019-11-27, godz. 10:19 Jerzy Przystajko (Lewica Razem) i Paweł Kampa (SLD) w porannych rozmowach Radia Opole Jerzy Przystajko, Lewica Razem - Pracuję jako farmaceuta w bardzo sfeminizowanym zawodzie i nie obrażam się ani na rodzaj męski, ani na żeński, jak ktoś mówi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »