Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą
2018-11-16, 10:43 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą

Piotr Mielec o tym, że w klubie radnych pomimo różnic trzeba zorganizować pracę i mówić jednym głosem
Piotr Mielec, radny Opola
– Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w nowej radzie. Zgłosiłem swój akces do objęcia stanowiska przewodniczącego rady miast, ale po rozmowach ustaliliśmy, że zostanę wybrany przewodniczącym klubu radnych – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Mielec, radny Opola. – To bardzo odpowiedzialna funkcja, mamy 13 osób w klubie, to 13 indywidualności, różne pomysły na miasto. To siła klubu, ale trzeba zorganizować pracę i mówić jednym głosem – dodał gość Radia Opola. Pierwsze posiedzenie Rady Miasta Opole ósmej kadencji odbędzie się we wtorek, 20 listopada.
Łukasz Sowada o tym, że bezwzględna większość, jaką uzyskał w radzie miasta klub, zmusza do większej pokory
Łukasz Sowada, kandydat na przewodniczącego Rady Miasta Opola
– Poparcie tylko swojego klubu byłoby troszkę słabe – powiedział w „Poglądach i osądach” Łukasz Sowada, kandydat na przewodniczącego Rady Miasta Opola z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. – Liczę na to, że jeżeli faktycznie, ktoś zgłosi moją kandydaturę, to uda mi się uzyskać większe poparci – dodał. Zaznaczył, że bezwzględna większość jaką uzyskał w radzie klub, zmusza do większej pokory, bo bardzo łatwo zachłysnąć się władzą. Łukasz Sowada zapowiedział, że będzie podtrzymana tradycja zwoływania sesji rady miasta na ostatni czwartek miesiąca, choć pierwsza sesja – zwołana przez komisarza wyborczego odbędzie się we wtorek a następna w pierwszy czwartek grudnia. To wynika z kalendarza wyborczego i koniecznością zachowania wynikających z niego terminów.

Zobacz także

2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »