Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią
2018-11-06, 10:24 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią

Hubert Ibrom o tym, że w Ujeździe stawia na ewolucję a nie rewolucję
Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu
– Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wieku zrobiono mi także zarzut w ulotce, którą przed drugą turą wyborów rozdawano mieszkańcom. W tym paszkwilu ktoś napisał, że zrobię z urzędu przedszkole. Zawiadomiłem policję, zobaczymy, czy znajdzie autora. Myślę, że ta ulotka zniesmaczyła mieszkańców – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu. Nasz gość przypomniał, że mimo młodego ma już spory bagaż doświadczeń. Jest inżynierem logistyki po Politechnice Śląskiej, kieruje działem transportu w dużej firmie, jako 23-latek został radnym powiatu strzeleckiego. Startował z ostatniego miejsca, a uzyskał piąty wynik w powiecie. Jak mówi, to efekt jego wcześniejszej aktywności społecznej w klubie piłkarskim i Mniejszości Niemieckiej. – Po 20 latach rządów Tadeusza Kaucha Ujazd to bardzo dobrze poukładana gmina. Dlatego stawiam na ewolucję a nie rewolucję. Największe wyzwanie tej kadencji? Rewitalizacja rynku w Ujeździe, musimy zdążyć przed obchodami 800-lecia miasta – deklaruje Ibrom.
Michał Golenia o tym, co zamierza zrobić w Murowie podczas swojej kadencji
Michał Golenia, wójt-elekt Murowa
– Wójt Andrzej Puławski rządził 16 lat i bardzo dużo dla gminy zrobił, ale myślę, że czas na wyznaczenie nowych kierunków. Murów jest położony w parku krajobrazowym, więc nie ma co liczyć na wielkie inwestycje. Ale środowiskowe ograniczenia są nie tylko problemem, ale także swego rodzaju furtką. Mamy przepiękne lasy, przyjeżdża do nas wielu grup rowerowych. Trzeba postawić na turystykę, zbudować ścieżki rowerowe, rozpropagować spływy kajakowe, zacząć gminę promować, bo naprawdę mamy co pokazać – mówił w „Poglądach i osądach” Michał Golenia, wójt-elekt Murowa. Nasz gość mówi, że zamierza stawiać na społeczników, bo każde sołectwo ma swoich aktywistów i swoje własne problemy. – Wielkie inwestycje? Na razie o nich nie myśli my, bo trzeba dokończyć te już rozpoczęte, czyli hale sportową i przede wszystkim kanalizację. W tej chwili tylko dwie wioski są skanalizowane i tę sytuacje należy jak najszybciej zmienić – mówi Golenia.

Zobacz także

2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »