Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem ...
2018-11-02, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem Wrzeciono o szkolnictwie bliżej rynku pracy

Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Ze Stanisławem Rożniatowskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji
Projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" został nominowany przez Komisję Europejską do nagrody VET Excellence Awards 2018 za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”. - Jesteśmy tym szczęściarzem, który został nominowany do nagrody jako jedyny z całej Polski - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji. W projekcie wzięło udział ponad tysiąc uczniów, którzy nabierali potrzebnych umiejętności na stażach i praktykach w blisko 400 firmach w naszym regionie. Przeszkoleni zostali także nauczyciele. - 162 nauczycieli przeszło szkolenia, praktyki i staże w firmach, w których uczniowie się kształcili. Na przestrzeni lat dużo w firmach się działo. Nowe maszyny, nowe technologie. Nauczyciel po stażu wiedział, czego i jak mają uczyć - wyjaśnił dyrektor Rożniatowski.
Roland Wrzeciono o projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
- Byliśmy odpowiedzialni za działania zbliżające uczniów z przedsiębiorcami - powiedział w "Poglądach i osądach" Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. OCRG było partnerem projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". - Byliśmy odpowiedzialni za wizyty studyjne w firmach, a instytucje otoczenia biznesu zwracały uwagę na to, żeby pokazywać uczniom jakie możliwości drzemią w naszych zakładach - dodał. - Mieliśmy informację, że uczniom już w trakcie staży była proponowana praca. Przedsiębiorcy mówili, że mogą zobaczyć jak funkcjonuje system szkolnictwa zawodowego, a przedstawiciele działów HR dowiedzieli się na jakich pracowników mogą liczyć w rekrutacji. Z kolei uczniowie mówili, że dowiedzieli się, czego mogą spodziewać się w danej firmie, jak będzie wyglądała ich ścieżka kariery.

Na projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" można głosować drogą internetową do 7 listopada. Szczegóły można znaleźć na stronie i profilu fb OCRG, urzędu marszałkowskiego oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

Zobacz także

2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »