Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Maślakiem i komentarz Jaro ...
2018-10-30, 11:26 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Krzysztofem Maślakiem i komentarz Jarosława Pilca

Krzysztof Maślak o nowych uprawnieniach Straży Miejskiej
Krzysztof Maślak, komendant straży miejskiej w Opolu
– Jesteśmy na etapie poszukiwania urządzeń, które pozwolą nam zbadać wilgotność drewna używanego do ogrzewania domów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Krzysztof Maślak, komendant straży miejskiej w Opolu. 1 listopada strażnicy miejscy nabędą uprawnienia pozwalające im nakładać mandaty za ogrzewanie domostw niewłaściwymi paliwami. – Strażnicy zostali także przeszkoleni w zakresie rozpoznawania paliw, tak aby potrafili stwierdzić, czy mieszkańcy łamią zapisy uchwały smogowej, określającej dopuszczalne paliwa – dodał gość Radia Opole. Przy okazji kontroli prowadzonej w domach, strażnicy szkolą i rozdają ulotki mówiące o tym w jaki sposób palić w piecu, aby było to ekologiczne i ekonomiczne.
Jarosław Pilc o tym, że brakuje budowania świadomości ekologicznej
Jarosław Pilc z Fundacji dla Czystego Powietrza
– Uchwała antysmogowa działa w tym sensie, że obowiązuje, ale brakuje rozwiązań systemowych, które wspomogą jej wdrażanie – powiedział w „Poglądach i osądach” Jarosław Pilc z Fundacji dla Czystego Powietrza. – Wydaje mi się, że liczba dni z przekroczeniem normy dla pyłu PM10 pokazuje, że zła jakość powierza utrzymuje się –dodał. Zdaniem gościa „Poglądów i osądów” brakuje szkoleń dla społeczeństwa, budowania świadomości ekologicznej, bo pieniądze wydane na edukację są 20 razy skuteczniejsze, niż wydane na sankcjonowanie przepisów.

Zobacz także

2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »