Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Marcinem Ociepą i Maciejem Wujcem o Op ...
2018-10-29, 10:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Marcinem Ociepą i Maciejem Wujcem o Opolu jako centrum usług biznesowych

Marcin Ociepa o scenariuszach koalicyjnych na zarząd regionu
Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii
- To Platforma zdobyła najwięcej mandatów, więc nie dziwię się, że to jest pierwsze ugrupowanie, które przebiera nogami do utworzenia koalicji, nam aż tak się do tego nie śpieszy, więc niech PO pokaże swoją "legendarną" zdolność koalicyjną - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, który w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego uzyskał mandat radnego osiągając najlepszy wynik.

- My mamy zdolność koalicyjną i program. Jesteśmy zdeterminowani, żeby go realizować i jesteśmy skłonni to zrobić z każdym radnym, któremu na sercu leży dobro regionu - dodał Marcin Ociepa. Zaznaczył on, że Mniejszość Niemiecka musi wyczuć moment, w którym jest języczkiem uwagi i zdecydować, w którym kierunku chce iść, czy w kierunku dryfu, w którym jest obecnie, czy w kierunku realizacji ambitnych projektów.
Maciej Wujec o atrakcyjności Opola dla sektora biznesu
Maciej Wujec, wiceprezydent Opola
- Opole ma dużą szansę na stanie się centrum usług z branży IT - stwierdził w "Poglądach i osądach" wiceprezydent miasta Maciej Wujec. Ostatni raport Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL wskazał, że stolica regionu jest rekomendowana i wskazywana jako miasto z dużym potencjałem na rozwój w branży sektora usług biznesowych.

- Usługi biznesowe to szybko rosnący rynek w Polsce, który na początku skupiał się w dużych miastach. My w tym momencie dołączamy do tych ośrodków. Dzieje się tak od trzech lat - tłumaczył Maciej Wujec. Gość Radia Opole dodał, że do 16 firm z branży usług dla biznesu na początku przyszłego roku dołączy kolejna, specjalizująca się w usługach IT.

Zobacz także

2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »