Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Godylą i Tomaszem Gaborem o w ...
2018-10-28, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Szymonem Godylą i Tomaszem Gaborem o wygranej w wyborach samorządowych

Szymon Godyla o tym jak się zostaje najmłodszym radnym w sejmiku
- Doświadczenie zacząłem zdobywać w podstawówce, kiedy zostałem przewodniczącym klasy, szkoły, potem w gimnazjum, liceum, młodzieżowa rada miejska, samorząd studencki. Analogia do sportu - przeszedłem z ligi amatorskiej do ligi zawodowej - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Szymon Godyla (KO) 26-cio letni radny sejmiku województwa. Zaznaczył, że nie będzie jedynym 26-cio latkiem w sejmiku, bo jego równolatką jest Joanna Czochara (PiS). - W sejmiku jest bardzo dużo do zrobienia jeżeli chodzi o młodych, marzę też o tym, żeby udało się zrobić jeden bilet komunikacyjny w całym województwie, chciałbym też większy nacisk położyć na promocje województwa jako miejsca dla firm z branży badawczo-rozwojowej a także chciałbym, żeby samorząd województwa dawał pieniądze na zakładanie prywatnych przedszkoli - wyliczył.
Tomasz Gabor o tym co zaważyło na tym, że dostał się do sejmiku z ostatniego miejsca na liście
- 12 lat pracy w samorządzie jako sołtys wsi Brzezie, może trochę gotowanie mi pomogło, tworzyliśmy ze stowarzyszeniem Żarłostację, poparłem też powiększenie Opola a mieszkańcy zobaczyli już zalety włączenia do miasta - to zdaniem Tomasza Gabora czynniki, które wpłynęły na to, że zdobył on mandat radnego sejmiku województwa startując z ostatniego miejsca na liście (PiS). Jako radny sejmiku chce on skupić się na rzece Odrze. Będzie dążył do poprawy żeglowności rzeki i rozwoju turystyki wokół Odry.

Zobacz także

2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:05 Rozmowa z Joanną Krasowską i Michałem Stojakiem z opolskich Wodociągów i Kanalizacji Gośćmi Poglądów i Osądów byli Joanna Krasowska, pełnomocnik zarządu zarządu ds. komunikacji i PR oraz Michał Stojak, kierownik działu laboratorium opolskich W ... » więcej 2018-11-10, godz. 08:35 Rozmowa z Marcinem Żukowskim ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej – Młodzi ludzie są zainteresowani tego rodzaju aktywnością. Takie postawy patriotyczne, pro-wspólnotowe są dla nich atrakcyjne i uważają je za dobre – mówił w ... » więcej 2018-11-09, godz. 10:34 Rozmowa z Waldemarem Izdebskim i komentarz Barbary Musioł Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju – Geoportal.gov.pl to takie miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie informacje z zakresu informacji przestrzenn ... » więcej 2018-11-08, godz. 10:02 Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i Sebastianem Szczurkiem o tysiącach policjantów biorących zwolnienia lekarskie Benedykt Nowak, przewodniczący opolskich i wiceprzewodniczący krajowych władz NSZZ Policjantów - Policjanci są przemęczeni, zestresowani, także tym, że rządzą ... » więcej 2018-11-07, godz. 09:32 Rozmowa z Piotrem Bujakiem i Krzysztofem Cebulą Piotr Bujak, burmistrz-elekt Głogówka - Przejęcie obowiązków burmistrza nie będzie łatwe. Są spore problemy komunikacyjne w relacjach z odchodzącym burmistrze ... » więcej 2018-11-06, godz. 10:24 Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu – Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »