Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Marcinem Ociepą i Zbigniewem Kubalańcą ...
2018-10-17, 09:48 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. BW)

Rozmowy z Marcinem Ociepą i Zbigniewem Kubalańcą o ostatnim tygodniu kampanii wyborczej

Marcin Ociepa o konieczności debaty z marszałkiem o przyszłości regionu
Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii
- Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później, że jest już umówiony. To jest ewidentna ucieczka przed wymianą poglądów, a także programów - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii kandydujący w wyborach do sejmiku województwa.

- Zawsze podejrzewałem, że Platforma Obywatelska nie ma programu dla Opolszczyzny, teraz mam już pewność - dodał. Jego zdaniem elementarny szacunek dla wyborców powinien nakazywać marszałkowi stanąć do debaty. - Mówimy o tym, w którym kierunku powinien zmierzać region. Akurat debata urzędującego marszałka z ministrem, który pochodzi z tego regionu, byłaby czymś ważnym dla wyborców dlatego, że mamy rozbieżne stanowiska na temat tego, w którym miejscu jesteśmy - powiedział wiceminister Ociepa.
Zbigniew Kubalańca o programie PO dla województwa opolskiego
Zbigniew Kubalańca, radny miasta Opola z Platformy Obywatelskiej
- W przeciwieństwie do pana ministra, który jest chyba stukilkunastym ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, których jest więcej niż urzędników w departamencie, pan marszałek ma obowiązki na miejscu. Jest aktualnie w Kluczborku, podpisuje umowy na 1,5 mln zł, a pan minister się troszeczkę szwenda. Jak nie ma pracy w Warszawie, to przyjedzie tutaj, obrazi marszałka, czasami zajrzy do urzędu miasta - powiedział w "Poglądach i osądach" Zbigniew Kubalańca, kandydat na radnego sejmiku województwa z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. - Ilość srok, które trzyma za ogon jest niezmiernie duża, a obowiązków brakuje - dodał.

Odnosząc się do tego, że marszałek Buła nie podjął rękawicy rzuconej przez Ociepę i nie zdecydował się na debatę, gość "Poglądów i osądów" przypomniał, że od trzech tygodni trwają debaty "Wyborczy ring" na antenie Radia Opole. - Jak była debata kandydatów do sejmiku z okręgu nr 1 to pana ministra nie było. Zbigniew Kubalańca zaznaczył także, że Platforma Obywatelska ma program dla Opolszczyzny.

Zobacz także

2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »