Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o ...
2018-10-16, 09:33 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac.Maciej Wajler)

Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie

Barbara Barańska o szkodliwości i poziomie zanieczyszczeń powietrza w województwie
Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ
- Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego czasu nie rejestrujemy przekroczeń - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Norma dla benzenu jest jedna i wynosi 5 mikrogramów na metr sześcienny. W ubiegłym roku średnia w tym mieście wyniosła 3,5. Nie można mówić o realnym problemie benzenu w Kędzierzynie-Koźlu - dodała i zaznaczyła, że rozumie niepokój mieszkańców.
Minister zdrowia określił poziom benzenu na stanowisku pracy. Jest to wartość uśredniona na 8 godzin i wynosi 1600 mikrogramów.
Naczelnik Barańska podkreśliła w porannej rozmowie, że większym problemem jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, są wysokie stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5, czyli niska emisja.
Violetta Porowska o programie "Czyste powietrze"
Violetta Porowska, wojewoda Opolski
W "Poglądach i osądach" gościła Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. Przedstawiła rządowy program "Czyste powietrze". - Wszyscy się mogą starać o dotację na zakup ekologicznego źródła ogrzewania. Podkreślę kwotę. To są 103 mld złotych na to by wreszcie w Polsce było czyste powietrze - powiedziała. - Zapraszam, wszystkich zainteresowanych na godzinę 18:00 do DomExpo na spotkanie, na którym szczegółowo opowiemy o tym programie. Dotacja może wynieść nawet 53 tysiące złotych - zaznaczyła Violetta Porowska. Ekologiczne ogrzewanie domów wpływa na zmniejszenie niskiej emisji.
Posłuchaj rozmowy z Barbarą Barańską w programie "W cztery oczy" (16.10.2018)
Posłuchaj rozmowy z Violettą Porowską w programie "Poglądy i osądy"

Zobacz także

2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:05 Rozmowa z Joanną Krasowską i Michałem Stojakiem z opolskich Wodociągów i Kanalizacji Gośćmi Poglądów i Osądów byli Joanna Krasowska, pełnomocnik zarządu zarządu ds. komunikacji i PR oraz Michał Stojak, kierownik działu laboratorium opolskich W ... » więcej 2018-11-10, godz. 08:35 Rozmowa z Marcinem Żukowskim ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej – Młodzi ludzie są zainteresowani tego rodzaju aktywnością. Takie postawy patriotyczne, pro-wspólnotowe są dla nich atrakcyjne i uważają je za dobre – mówił w ... » więcej 2018-11-09, godz. 10:34 Rozmowa z Waldemarem Izdebskim i komentarz Barbary Musioł Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju – Geoportal.gov.pl to takie miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie informacje z zakresu informacji przestrzenn ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »