Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o ...
2018-10-15, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola

Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
- Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym świecie. Że mieszkańcy będą mogli się dowiedzieć dzięki lokalnym mediom jakie programy mają kandydaci.

Takiej możliwości niestety nie mieliśmy, bo sposób przygotowania debaty był poniżej standardu - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta opola KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. - Nie były zaproszone osoby z zewnątrz, na widowni mieli być tylko przedstawiciele komitetów wyborczych. Bez relacji w mediach skończyłoby się na tym, że rozmawialibyśmy w swoim gronie pięciu komitetów. Nie wspomnę, że prezydent jeszcze sprawujący władzę odmówił, nie po raz pierwszy dialogu - wyjaśniła.
Apolonia Klepacz, kandydatka KKW SLD Lewica Razem na prezydenta Opola
Apolonia Klepacz, Kandydatka na prezydenta Opola z KKW SLD Lewica Razem
- Byłaby to śmieszna sprawa, gdybyśmy debatowali. Dowiedziałam się 2 godziny przed, że nie będzie to transmitowane przez media i prowadzone przez dziennikarzy Radio Opole i NTO - powiedziała w "Poglądach i osądach" Apolonia Klepacz, kandydatka KKW SLD Lewica Razem na prezydenta Opola.

- W scenariuszu było podane, że będą pytania z sali. Było by to śmieszne, bo na sali byłyby tylko nasze komitety wyborcze. Nie było absolutnie nikogo spoza sztabów - dodała. Apolonia Klepacz, zaznaczyła się, że skoro była to debata organizowana przez środowisko akademickie, będzie w niej uczestniczyła przynajmniej młodzież, która będzie zadawała pytania.
- Jak przyszliśmy na miejsce, okazało się, że to taka czarna dziura. Żal mi mieszkańców i tego, że Uniwersytet Opolski doznał uszczerbku, że było to tak nieprofesjonalnie przygotowane.

Zobacz także

2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:05 Rozmowa z Joanną Krasowską i Michałem Stojakiem z opolskich Wodociągów i Kanalizacji Gośćmi Poglądów i Osądów byli Joanna Krasowska, pełnomocnik zarządu zarządu ds. komunikacji i PR oraz Michał Stojak, kierownik działu laboratorium opolskich W ... » więcej 2018-11-10, godz. 08:35 Rozmowa z Marcinem Żukowskim ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej – Młodzi ludzie są zainteresowani tego rodzaju aktywnością. Takie postawy patriotyczne, pro-wspólnotowe są dla nich atrakcyjne i uważają je za dobre – mówił w ... » więcej 2018-11-09, godz. 10:34 Rozmowa z Waldemarem Izdebskim i komentarz Barbary Musioł Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju – Geoportal.gov.pl to takie miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie informacje z zakresu informacji przestrzenn ... » więcej 2018-11-08, godz. 10:02 Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i Sebastianem Szczurkiem o tysiącach policjantów biorących zwolnienia lekarskie Benedykt Nowak, przewodniczący opolskich i wiceprzewodniczący krajowych władz NSZZ Policjantów - Policjanci są przemęczeni, zestresowani, także tym, że rządzą ... » więcej 2018-11-07, godz. 09:32 Rozmowa z Piotrem Bujakiem i Krzysztofem Cebulą Piotr Bujak, burmistrz-elekt Głogówka - Przejęcie obowiązków burmistrza nie będzie łatwe. Są spore problemy komunikacyjne w relacjach z odchodzącym burmistrze ... » więcej 2018-11-06, godz. 10:24 Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu – Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »