Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Anną Czyrską z partii Zieloni i Longin ...
2018-10-06, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Anną Czyrską z partii Zieloni i Longinem Bartnikiem z KWW Wolność w Samorządzie

Anna Czyrska o haśle kampanii "Odetchnij Polsko"
Anna Czyrska z Partii Zieloni
- Idziemy pod pięknym hasłem "Odetchnij Polsko" - powiedziała Anna Czyrska z Partii Zieloni. - Jesteśmy partią idealistyczną, mamy listę kandydatów do sejmiku w okręgu wyborczym nr 1 i walczymy - dodała. Gość porannej rozmowy "W cztery oczy" zaznaczyła, że może jeszcze Zielonych w kampanii wyborczej nie widać, ale jest już przygotowany spot wyborczy, a w najbliższych dniach można się spodziewać konferencji prasowej i wizyty szefowej ugrupowania Małgorzaty Tracz.
Longin Bartnik o "jedynka" partii na listach wyborczych
Longin Bartnik z KWW Wolność w Samorządzie
- Partia Wolność startuje w wyborach ogólnokrajowych, natomiast do samorządu z premedytacją założyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie, żeby oddzielić sprawy państwowe od samorządowych - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Longin Bartnik kandydat do sejmiku. Zaznaczył, że w kraju chcą zmienić prawo na lepsze, a w samorządzie planują kontrolować działalność sejmiku. - Gdyby sondaże gwarantowały nam wygraną lub wejście do koalicji należałoby przedstawić więcej konkretów. Ale z takimi sondażami jakie mamy będziemy patrzeć na ręce tym "większym". Liczymy na jeden mandat w każdym okręgu, czyli pięciu radnych w sejmiku województwa - stwierdził Longin Bartnik.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »