Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz mł. bryg ...
2018-10-05, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz mł. bryg. Wiesława Eliasza

Violetta Porowska o tym, dlaczego warto przyjść na sobotni Piknik Niepodległości Służb Mundurowych
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Jest okazja, żeby poznać się z naszymi służbami mundurowymi. Kiedy opowiadam, że zaprosiliśmy 19 służb mundurowych, to wszyscy wzdychają i dziwią się, że aż tyle ich jest – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. W sobotę na błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu odbędzie się Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. – Będzie szybko, będzie dużo zamieszania, głośno, ale na pewno wspaniale i interesująco – zapowiadała. – Gorąco zachęcam, żeby na tym pikniku być i przez chwilę pomyśleć, że piknik jest zorganizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości – mówiła wicewojewoda.
Mł. bryg. Wiesław Eliasz o atrakcjach sobotniego Pikniku Niepodległościowego Służb Mundurowych w Opolu
Mł. bryg. Wiesław Eliasz, naczelnik ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
– Przygotowaliśmy kilka atrakcji miedzy innymi ratownictwa wysokościowego – powiedział w „Poglądach i osądach” mł. bryg. Wiesław Eliasz, naczelnik ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. To jedna z atrakcji jaką przygotowali strażacy na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. – Będzie także pokaz, szkolenie jak ugasić płonący olej, a także pokaz ratownictwa drogowego, czyli uwalnianie poszkodowanych z samochodu – wyjaśnił. Piknik odbędzie się w sobotę, początek o godzinie 13.00.

Zobacz także

2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej 2018-12-06, godz. 09:33 Rozmowa z Szymonem Ogłazą i Sylwestrem Brząkałą o transporcie kolejowym i nowych inwestycjach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego - Do funkcjonowania spółki Polregio, w której jako region mamy około 3 procent udziałów, dołożyliśmy w ty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »