Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz mł. bryg ...
2018-10-05, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz mł. bryg. Wiesława Eliasza

Violetta Porowska o tym, dlaczego warto przyjść na sobotni Piknik Niepodległości Służb Mundurowych
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Jest okazja, żeby poznać się z naszymi służbami mundurowymi. Kiedy opowiadam, że zaprosiliśmy 19 służb mundurowych, to wszyscy wzdychają i dziwią się, że aż tyle ich jest – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. W sobotę na błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu odbędzie się Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. – Będzie szybko, będzie dużo zamieszania, głośno, ale na pewno wspaniale i interesująco – zapowiadała. – Gorąco zachęcam, żeby na tym pikniku być i przez chwilę pomyśleć, że piknik jest zorganizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości – mówiła wicewojewoda.
Mł. bryg. Wiesław Eliasz o atrakcjach sobotniego Pikniku Niepodległościowego Służb Mundurowych w Opolu
Mł. bryg. Wiesław Eliasz, naczelnik ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
– Przygotowaliśmy kilka atrakcji miedzy innymi ratownictwa wysokościowego – powiedział w „Poglądach i osądach” mł. bryg. Wiesław Eliasz, naczelnik ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. To jedna z atrakcji jaką przygotowali strażacy na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. – Będzie także pokaz, szkolenie jak ugasić płonący olej, a także pokaz ratownictwa drogowego, czyli uwalnianie poszkodowanych z samochodu – wyjaśnił. Piknik odbędzie się w sobotę, początek o godzinie 13.00.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »