Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o ...
2018-09-17, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. MS)

Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych

Rafał Tkacz o zasadach jakich muszą przestrzegać komitety wyborcze dokonując zgłoszeń kandydatów
Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego
O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku województwa opolskiego. Wszystkie komisje terytorialne rejestrujące kandydatów pracują dzisiaj do godziny 24:00. - Komisje na sprawdzenie dokumentów i zarejestrowanie list kandydatów mają trzy dni, więc w czwartek będziemy mieli pełne listy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

- Spodziewam się dużych kolejek w komisjach wyborczych nauczony doświadczeniem innych wyborów - dodał dyrektor Tkacz. Dodał on, że przyjęcie zgłoszenia kandydatów nie trwa długo w gminach. Proces wydłuża się przy rejestracji kandydatów do sejmiku i do powiatów. - Komisja musi sprawdzić wszystkie złożone dokumenty, takie jak oświadczenia lustracyjne, oświadczenia zgody na kandydowanie i podpisy poparcia - wyjaśnił. Zaapelował do pełnomocników wyborczych, aby nie czekali do godzin nocnych i wybrali się do komisji terytorialnych wcześniej.
Joanna Maksymowicz [fot. Barbara Więcek]
Joanna Maksymowicz [fot. Barbara Więcek]
Joanna Maksymowicz, Komisarz Wyborczy
- Można pokusić się o stwierdzenie, że mniej niż połowa kandydatów na radnych została zarejestrowana, a zostało na to tylko kilkanaście godzin - powiedziała w "Poglądach i osądach" Joanna Maksymowicz, Komisarz Wyborczy. - Czasu jest bardzo mało, a komitety muszą pamiętać, że taka wada jak brakujące podpisy, może być usunięta tylko dzisiaj do godziny 24:00, więc jeśli ktoś przyjdzie chwilę przed północą może nie mieć czasu, żeby uzupełnić brakujące podpisy - wyjaśniła. Jeśli chodzi o inne zaistniałe wady w zgłoszeniu, komisja ma obowiązek wezwać komitet do usunięcia tej wady.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »