Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad ko ...
2018-09-14, 09:17 Autor: Ireneusz Prochera

Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej

Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami
- Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wygodny to oznacza także bezpieczny, także pod względem zdrowia. Tymczasem z ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że kobiety na wsi mają utrudniony dostęp do ginekologa - dodawała Jarońska.

Zdaniem gościa Radia Opole, to sejmik województwa ma narzędzia, aby tę sytuację poprawić.

Kamila Jarońska była również pytana o obecność kobiet wśród kandydatów na samorządowców oraz o istnienie na polskiej scenie politycznej dwóch ugrupowań lewicowych. Odniosła się także do wspierania przez Razem Marcina Gambca, jako kandydata na prezydenta Opola.
Sabina Wiatkowska o opiece nad kobietami
- Z opieką nad kobietami w ciąży na pewno nie jest tak źle jak przedstawia to raport NIK-u - powiedziała w "Poglądach i osądach" Sabina Wiatkowska, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z raportu NIK wynika, że na jedną poradnię ginekologiczną w mieście przypada 4,5 tysiąca pacjentek, natomiast na wsi średnio 10 tysięcy. Zdaniem Sabiny Wiatkowskiej takie, a nie inne niekorzystne wyniki biorą się ze struktury zaludnienia woj. opolskiego. Zapewniała też, że większość pacjentek nie ma więcej niż 20 kilometrów do poradni ginekologiczno-położniczej.

Zdaniem rozmówczyni Radia Opole problemem jest natomiast brak świadomości, że należy się badać profilaktycznie. Stąd jej zdaniem niski procent mieszkanek wsi, które wykonują badania cytologiczne.
Z Kamilą Jarońską rozmawia Ireneusz Prochera
Z Sabiną Wiatkowską rozmawia Ireneusz Prochera

Zobacz także

2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-13, godz. 09:38 Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej - Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamcz ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:04 Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i komentarz Jadwigi Kulczycki ... - Gdy rozpoczynaliśmy pracę wiedzieliśmy, że potrzebne jest jednoczenie ludzi działających w tej branży - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław ... » więcej 2018-09-11, godz. 09:45 Rozmowa z Edwardem Kinderem o tragicznym wypadku samochodu nauki jazdy w Szaflarach w Małopolsce i komentarz Macieja M ... Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu potwierdza, że po tragicznym wypadku samochodu nauki jazdy w Szaflarach w Małopolsce, w ... » więcej 2018-09-10, godz. 09:24 Andrzej Buła i Marcin Ociepa o programach wyborczych na zbliżające się wybory samorządowe Marszałek województwa, lider PO w regionie, Andrzej Buła w porannej rozmowie "W cztery oczy" odpierał zarzuty jakie postawił koalicji rządzącej województwem P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »