Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Ma ...
2018-08-03, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Małgorzaty Stelnickiej

Arkadiusz Wiśniewski o rewitalizacji placu przed dworcem PKP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
- Skoro rewitalizujemy ulicę Krakowską, plac Teatralny czy plac Kopernika, to nie możemy także zapomnieć o placu przed dworcem PKP, który co prawda został kilka lat temu wyremontowany, ale jest kompletnie niefunkcjonalny. Ogłosiliśmy konkurs na projekt urbanistyczny. Mamy na to zadanie 6 mln zł - mówił w rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Jak twierdzi nasz gość, plan jest niezwykle ambitny, ma połączyć zagospodarowanie placu z budową centrum przesiadkowego w miejscu dworca PKS (który został odzyskany przez miasto, co Wiśniewski, wbrew krytycznym opiniom opozycji, uważa za ogromny sukces tej kadencji) i doprowadzić do sytuacji, w której cały ten teren zostanie udostępniony pieszym, a ruch samochodowy z ulicy 1 Maja w stronę ulicy Piastowskiej zostanie poprowadzony podziemnym tunelem.
Małgorzata Stelnicka o centrach przesiadkowych w Opolu
Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola
- Docelowo w Opolu będą 4 centa przesiadkowe. Niemal gotowe jest centrum w Grotowicach, które będzie skomunikowane z centrum Opole Zachód, dzięki czemu do pracy szybko będą mogły dojechać do pracy osoby zatrudnione w firmach na Metalchemie - mówiła w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka.

Kosztowne (130 mln) centrum Opole Wschód jest połączone z przebudową układu komunikacyjnego w części Opola, gdzie mieści się szereg instytucji publicznych (między innymi uniwersytet czy politechnika i gdzie powstać ma Centrum Usług Publicznych) oraz renowacją dworca planowaną przez PKP. Ostatnim punktem jest centrum Opole Główne, które ma powstać w miejscu obecnego dworca PKS. Szczegóły opolski ratusz przedstawi w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

2019-06-24, godz. 09:45 Robert Socha i Jerzy Mika o wakacyjnych obozach i koloniach Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu -Organizator wypoczynku dzieci i młodzieży musi się zalogować na specjalnej platformie pod nazwą wypoczynek. ... » więcej 2019-06-23, godz. 08:35 Sandra Murzicz o Międzynarodowym Dniu Etno-Designu w Muzeum Wsi Opolskiej Opolskie Dziouchy wpadły na pomysł, by w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, w przepięknych okolicznościach przyrody zapoznać mieszkańców Opolszczyzny ... » więcej 2019-06-22, godz. 08:35 Janusz Trzepizur o 14. Opolskim Festiwalu Skoków Opole to miasto bez wątpienia festiwalowe. Tym razem, w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Skoków (22-23.06) można śledzić sportowe zmagania wyjątkowych zawodnik ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:29 Katarzyna Tincel i Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania w czasie wakacji młodzieży Katarzyna Tincel, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - Nie ma dolnej granicy wieku podejmowania pracy dzieci - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery ocz ... » więcej 2019-06-20, godz. 08:35 Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:21 Rozmowa z Michałem Siekiem i Ireną Koszyk o mijającym roku szkolny Michał Siek, opolski kurator oświaty - To był bardzo trudny rok, było bardzo dużo zadań do realizacji. Kwiecień i maj to był okres bardzo wytężonej pracy po t ... » więcej 2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej 2019-06-15, godz. 08:40 Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wr ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »