Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Małgorzaty…
2018-08-03, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Małgorzaty Stelnickiej

Arkadiusz Wiśniewski o rewitalizacji placu przed dworcem PKP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
- Skoro rewitalizujemy ulicę Krakowską, plac Teatralny czy plac Kopernika, to nie możemy także zapomnieć o placu przed dworcem PKP, który co prawda został kilka lat temu wyremontowany, ale jest kompletnie niefunkcjonalny. Ogłosiliśmy konkurs na projekt urbanistyczny. Mamy na to zadanie 6 mln zł - mówił w rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Jak twierdzi nasz gość, plan jest niezwykle ambitny, ma połączyć zagospodarowanie placu z budową centrum przesiadkowego w miejscu dworca PKS (który został odzyskany przez miasto, co Wiśniewski, wbrew krytycznym opiniom opozycji, uważa za ogromny sukces tej kadencji) i doprowadzić do sytuacji, w której cały ten teren zostanie udostępniony pieszym, a ruch samochodowy z ulicy 1 Maja w stronę ulicy Piastowskiej zostanie poprowadzony podziemnym tunelem.
Małgorzata Stelnicka o centrach przesiadkowych w Opolu
Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola
- Docelowo w Opolu będą 4 centa przesiadkowe. Niemal gotowe jest centrum w Grotowicach, które będzie skomunikowane z centrum Opole Zachód, dzięki czemu do pracy szybko będą mogły dojechać do pracy osoby zatrudnione w firmach na Metalchemie - mówiła w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka.

Kosztowne (130 mln) centrum Opole Wschód jest połączone z przebudową układu komunikacyjnego w części Opola, gdzie mieści się szereg instytucji publicznych (między innymi uniwersytet czy politechnika i gdzie powstać ma Centrum Usług Publicznych) oraz renowacją dworca planowaną przez PKP. Ostatnim punktem jest centrum Opole Główne, które ma powstać w miejscu obecnego dworca PKS. Szczegóły opolski ratusz przedstawi w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur… » więcej 2020-06-29, godz. 09:21 Violetta Porowska o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich i kampanijnych emocjach – W drugiej turze Andrzej Duda skorzysta w znacznie większym stopniu z przepływu elektoratów. Rafał Trzaskowski może poprzeć jedynie część elektoratu Szymona Hołowni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »