Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Bogusławą Korczyńską-Rożek o skażeniu ...
2018-07-23, 09:35 Autor: Marek Świercz

Rozmowa z Bogusławą Korczyńską-Rożek o skażeniu wody w Ozimku i komentarz Mirosława Wiciaka

Bogusława Korczyńska-Rożek o skażeniu wody w Ozimku
- Ostatnie badania, które przeprowadziliśmy w punktach kontrolnych, pozwalają stwierdzić, że woda w wodociągu w Ozimku jest już bezpieczna - stwierdziła w rozmowie "W cztery oczy" Bogusława Korczyńska-Rożek, kierownik Zakładu Higieny Komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.
Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu sanepid poinformował, że w wodociągu w Ozimku pojawiły się bakterie escherischia coli. - To bakterie typu kałowego, chorobotwórcze, które mogą powodować różne choroby zakaźne, rozstrój układu pokarmowego, mogą także doprowadzić do sepsy - stwierdził nasz gość.
Na pytanie, co było przyczyną skażenia, Korczyńska-Rożek stwierdziła, że to pytanie należy zadać właścicielowi sieci, czyli PGKiM w Ozimku.
2018-07-23, 09:42

Mirosław Wiciak

Mirosław Wiciak o skażonej wodzie w Ozimku
- Stuprocentowej pewności co do źródła skażenia nigdy pewnie mieć nie będziemy. Z naszych ustaleń wynika jednak, że w ujęciu bakterii nie było, za to pojawiły się w szpitalu. Znaleźliśmy tam instalację hydroforową podpiętą do nieznanego źródła, w którym woda okazała się być skażona. Naszą rolą było zażądanie natychmiastowego odłączenia tej instalacji od naszej, ale trudno mi stwierdzić, czy to ona była źródłem skażenia - powiedział w "Poglądach i osądach" Mirosław Wiciak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ozimku.
Wiciak dodaje, że podjęte działania - odcięcie wspomnianej instalacji, montaż zaworów antyskażeniowych oraz dezynfekcja sieci - doprowadziły do zażegnania kryzysu. W sobotę można już było ogłosić, że woda jest czysta i bezpieczna.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 10:01 Prof. Krzysztof Zuba i dr Marek Kawa o kompetencjach senatu Prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, znawca polskiego systemu politycznego. - Senat jest ustrojowo słabo uposażony, nie jest graczem, kt ... » więcej 2019-10-16, godz. 10:09 Sebastian Szczurek i Renata Cygan o obcokrajowcach na opolskim rynku pracy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Na początku września mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tysięcy cudzoziemców ... » więcej 2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej 2019-10-13, godz. 08:41 Cezary Obermajer o tym, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej W niedzielny poranek sprawdziliśmy, czy komisje wyborcze w naszym województwie zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, zastępca przewodniczącego obwodo ... » więcej 2019-10-12, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o tym, że musiał przebyć 1 850 km, aby oddać głos w niedzielnych wyborach Dzień przed wyborami parlamentarnymi zachęcaliśmy do czynnego udziału w wyborach. O swojej podróży do lokalu wyborczego opowiedział jezuita z dalekiej Syberii ... » więcej 2019-10-11, godz. 10:22 Witold Zembaczyński i Paweł Kukiz o podsumowaniu kampanii wyborczej i politycznych planach na przyszłość Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i jedynka na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej – Śledzę sondaże przedwyborcze, ale zastanawiam się, jak one są ro ... » więcej 2019-10-10, godz. 09:21 Marcelina Zawisza i Ryszard Galla o dobiegającej końca kampanii wyborczej oraz programach politycznych Marcelina Zawisza, polityczka Lewicy Razem, jedynka na opolskiej liście SLD do Sejmu - Czy jest jedna lewica? Jest jeden komitet lewicy, porozumieliśmy się w ... » więcej 2019-10-09, godz. 08:56 Violetta Porowska i Jacek Wilk o sondażach, programach i możliwych scenariuszach powyborczych Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i jedynka na opolskiej liście PiS - To nie jest czas na liczenie mandatów, które możemy otrzymać, teraz musimy skupić ... » więcej 2019-10-08, godz. 09:22 Barbara Pawlos i Katarzyna Czochara o stanie rehabilitacji dzieci i młodzieży w regionie Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ – W tej chwili rehabilitacja dzienna dla dzieci prowadzona jest wyłącznie w ośrodku w Kup przy Stobra ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »