Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bart ...
2018-07-10, 09:20 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bartosza Raniowskiego

Marek Leja o pożarze na składowisku odpadów w Dąbrowie
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
150 strażaków przez dwa dni gasiło pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie. Na wielkiej powierzchni płonęły tworzywa sztuczne. Nie wyklucza się podpalenia. Niespełna miesiąc temu wójt Dąbrowy, Marek Leja, przestrzegał na naszej antenie przed taką możliwością i zaapelował on do mieszkańców terenów wiejskich o zgłaszanie wszelkich podejrzanych ruchów ciężarówek i cystern. Jak stwierdził, mafia śmieciowa upodobała sobie jego gminę, bo leży ona blisko autostrady. W rozmowie "W cztery oczy" Marek Leja skomentował to, co stało się w Dąbrowie. Jego zdaniem do pożaru doszło nieprzypadkowo, na 12 lipca wyznaczona była inspekcja wysypiska, której efektem mógł być nakaz wywózki śmieci i rekultywacji terenu, co pociągnęłoby za sobą ogromne koszty. Być może ktoś wolał podpalić śmieci. Były to głównie plastikowe opakowania sprowadzone z zagranicy.
Bartosz Raniowski o pożarze składowiska odpadów w Dąbrowie
St. kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
A w "Poglądach i osądach" st.kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu opowiedział, jak trudno jest gasić tak rozległe pożary i jaką wiedzę oraz umiejętności trzeba do tego posiadać. Kapitan przybył do studia w kombinezonie roboczym - wprost z pogorzeliska, na którym dowodził akcją od trzeciej w nocy. Podkreślił wielkie oddanie mieszkańców i lokalnych strażaków-ochotników, a także przedsiębiorców, którzy dostarczyli straży pożarnej spychacze i koparki, bez których trudno byłoby rozparcelować sprasowane i zrzucone w jedno miejsce śmieci, co znacznie ułatwi dogaszenie pożaru.

Zobacz także

2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej 2018-07-13, godz. 09:55 Rozmowa z Sabiną Wiatkowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka To jest bardzo dobry krok w stronę dalszych prac nad rozwiązaniami systemowymi - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej ... » więcej 2018-07-12, godz. 09:28 Rozmowa z Mateuszem Filą i komentarz Antoniego Konopki Jak bardzo polskiemu rolnikowi daje się we znaki tegoroczna susza? W niektórych województwach wilgotność gleby wynosi zaledwie 20 procent, podczas gdy przy 40 ... » więcej 2018-07-11, godz. 09:26 Rozmowa z Władysławem Żołnowskim i komentarz dr. Antoniego Maziarza Władysław Żołnowski, opolski autor książek o męczeństwie Polaków na Kresach 11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »