Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bart ...
2018-07-10, 09:20 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bartosza Raniowskiego

Marek Leja o pożarze na składowisku odpadów w Dąbrowie
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
150 strażaków przez dwa dni gasiło pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie. Na wielkiej powierzchni płonęły tworzywa sztuczne. Nie wyklucza się podpalenia. Niespełna miesiąc temu wójt Dąbrowy, Marek Leja, przestrzegał na naszej antenie przed taką możliwością i zaapelował on do mieszkańców terenów wiejskich o zgłaszanie wszelkich podejrzanych ruchów ciężarówek i cystern. Jak stwierdził, mafia śmieciowa upodobała sobie jego gminę, bo leży ona blisko autostrady. W rozmowie "W cztery oczy" Marek Leja skomentował to, co stało się w Dąbrowie. Jego zdaniem do pożaru doszło nieprzypadkowo, na 12 lipca wyznaczona była inspekcja wysypiska, której efektem mógł być nakaz wywózki śmieci i rekultywacji terenu, co pociągnęłoby za sobą ogromne koszty. Być może ktoś wolał podpalić śmieci. Były to głównie plastikowe opakowania sprowadzone z zagranicy.
Bartosz Raniowski o pożarze składowiska odpadów w Dąbrowie
St. kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
A w "Poglądach i osądach" st.kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu opowiedział, jak trudno jest gasić tak rozległe pożary i jaką wiedzę oraz umiejętności trzeba do tego posiadać. Kapitan przybył do studia w kombinezonie roboczym - wprost z pogorzeliska, na którym dowodził akcją od trzeciej w nocy. Podkreślił wielkie oddanie mieszkańców i lokalnych strażaków-ochotników, a także przedsiębiorców, którzy dostarczyli straży pożarnej spychacze i koparki, bez których trudno byłoby rozparcelować sprasowane i zrzucone w jedno miejsce śmieci, co znacznie ułatwi dogaszenie pożaru.

Zobacz także

2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:05 Rozmowa z Joanną Krasowską i Michałem Stojakiem z opolskich Wodociągów i Kanalizacji Gośćmi Poglądów i Osądów byli Joanna Krasowska, pełnomocnik zarządu zarządu ds. komunikacji i PR oraz Michał Stojak, kierownik działu laboratorium opolskich W ... » więcej 2018-11-10, godz. 08:35 Rozmowa z Marcinem Żukowskim ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej – Młodzi ludzie są zainteresowani tego rodzaju aktywnością. Takie postawy patriotyczne, pro-wspólnotowe są dla nich atrakcyjne i uważają je za dobre – mówił w ... » więcej 2018-11-09, godz. 10:34 Rozmowa z Waldemarem Izdebskim i komentarz Barbary Musioł Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju – Geoportal.gov.pl to takie miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie informacje z zakresu informacji przestrzenn ... » więcej 2018-11-08, godz. 10:02 Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i Sebastianem Szczurkiem o tysiącach policjantów biorących zwolnienia lekarskie Benedykt Nowak, przewodniczący opolskich i wiceprzewodniczący krajowych władz NSZZ Policjantów - Policjanci są przemęczeni, zestresowani, także tym, że rządzą ... » więcej 2018-11-07, godz. 09:32 Rozmowa z Piotrem Bujakiem i Krzysztofem Cebulą Piotr Bujak, burmistrz-elekt Głogówka - Przejęcie obowiązków burmistrza nie będzie łatwe. Są spore problemy komunikacyjne w relacjach z odchodzącym burmistrze ... » więcej 2018-11-06, godz. 10:24 Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu – Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wi ... » więcej 2018-11-05, godz. 08:59 Rozmowy z Joanną Maksymowicz i dr. Grzegorzem Balawajderem o wynikach wyborów Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy - Jesteśmy mile zaskoczeni wysoką frekwencją. Wczoraj do urn poszło 45,36 procent uprawnionych do głosowania, dwa tygodn ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »