Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bart ...
2018-07-10, 09:20 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bartosza Raniowskiego

Marek Leja o pożarze na składowisku odpadów w Dąbrowie
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
150 strażaków przez dwa dni gasiło pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie. Na wielkiej powierzchni płonęły tworzywa sztuczne. Nie wyklucza się podpalenia. Niespełna miesiąc temu wójt Dąbrowy, Marek Leja, przestrzegał na naszej antenie przed taką możliwością i zaapelował on do mieszkańców terenów wiejskich o zgłaszanie wszelkich podejrzanych ruchów ciężarówek i cystern. Jak stwierdził, mafia śmieciowa upodobała sobie jego gminę, bo leży ona blisko autostrady. W rozmowie "W cztery oczy" Marek Leja skomentował to, co stało się w Dąbrowie. Jego zdaniem do pożaru doszło nieprzypadkowo, na 12 lipca wyznaczona była inspekcja wysypiska, której efektem mógł być nakaz wywózki śmieci i rekultywacji terenu, co pociągnęłoby za sobą ogromne koszty. Być może ktoś wolał podpalić śmieci. Były to głównie plastikowe opakowania sprowadzone z zagranicy.
Bartosz Raniowski o pożarze składowiska odpadów w Dąbrowie
St. kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
A w "Poglądach i osądach" st.kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu opowiedział, jak trudno jest gasić tak rozległe pożary i jaką wiedzę oraz umiejętności trzeba do tego posiadać. Kapitan przybył do studia w kombinezonie roboczym - wprost z pogorzeliska, na którym dowodził akcją od trzeciej w nocy. Podkreślił wielkie oddanie mieszkańców i lokalnych strażaków-ochotników, a także przedsiębiorców, którzy dostarczyli straży pożarnej spychacze i koparki, bez których trudno byłoby rozparcelować sprasowane i zrzucone w jedno miejsce śmieci, co znacznie ułatwi dogaszenie pożaru.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej 2018-09-13, godz. 09:38 Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej - Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamcz ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:04 Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i komentarz Jadwigi Kulczycki ... - Gdy rozpoczynaliśmy pracę wiedzieliśmy, że potrzebne jest jednoczenie ludzi działających w tej branży - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »