Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bart ...
2018-07-10, 09:20 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Markiem Leją i komentarz st. kpt. Bartosza Raniowskiego

Marek Leja o pożarze na składowisku odpadów w Dąbrowie
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
150 strażaków przez dwa dni gasiło pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie. Na wielkiej powierzchni płonęły tworzywa sztuczne. Nie wyklucza się podpalenia. Niespełna miesiąc temu wójt Dąbrowy, Marek Leja, przestrzegał na naszej antenie przed taką możliwością i zaapelował on do mieszkańców terenów wiejskich o zgłaszanie wszelkich podejrzanych ruchów ciężarówek i cystern. Jak stwierdził, mafia śmieciowa upodobała sobie jego gminę, bo leży ona blisko autostrady. W rozmowie "W cztery oczy" Marek Leja skomentował to, co stało się w Dąbrowie. Jego zdaniem do pożaru doszło nieprzypadkowo, na 12 lipca wyznaczona była inspekcja wysypiska, której efektem mógł być nakaz wywózki śmieci i rekultywacji terenu, co pociągnęłoby za sobą ogromne koszty. Być może ktoś wolał podpalić śmieci. Były to głównie plastikowe opakowania sprowadzone z zagranicy.
Bartosz Raniowski o pożarze składowiska odpadów w Dąbrowie
St. kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
A w "Poglądach i osądach" st.kpt. Bartosz Raniowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu opowiedział, jak trudno jest gasić tak rozległe pożary i jaką wiedzę oraz umiejętności trzeba do tego posiadać. Kapitan przybył do studia w kombinezonie roboczym - wprost z pogorzeliska, na którym dowodził akcją od trzeciej w nocy. Podkreślił wielkie oddanie mieszkańców i lokalnych strażaków-ochotników, a także przedsiębiorców, którzy dostarczyli straży pożarnej spychacze i koparki, bez których trudno byłoby rozparcelować sprasowane i zrzucone w jedno miejsce śmieci, co znacznie ułatwi dogaszenie pożaru.

Zobacz także

2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »