Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Pi ...
2018-06-11, 09:45 Autor: Marek Świercz

Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki z red. Tomaszem Bazanem i Markiem Szubrytem

Red. Tomasz Bazan o tym, jak zmieniały się opolskie festiwalu
- Jest moda na krytykowanie opolskiego festiwalu, często nieuzasadnione. Ale pamiętam, że krytykowano także festiwale z początku lat 70. ubiegłego wieku, które dziś uważane są za legendarne. Oczywiście są koncerty bardziej i mnie udane, poza tym festiwal jest imprezą specyficzną, bo każdy artysta wykonuje co najwyżej kilka piosenek, a widzowie, którzy mają przecież różne upodobania, muszą się do tego dopasować. Ale opolska publiczność jest wyjątkowa, przeżywa to, co się dzieje w tej - nie waham się użyć tego słowa - świątyni polskiej piosenki - mówił w rozmowie "W cztery oczy" red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczne Radia Opola.

Jego zdaniem, opolski festiwal mógłby być nieco krótszy, dwudniowy, bo wtedy łatwiej byłoby stworzyć scenariusz naprawdę atrakcyjnej imprezy, z najlepszymi artystami i utworami. Bazan dodaje, że festiwal nadal powinien łączyć tradycję ze współczesnością, gwiazdy sprzed lat z artystami, którzy dziś odnoszą sukcesy. - Ważne jest także łączenie tego, co komercyjne, z elementami muzyki ambitniejszej - przekonuje.
Marek Szubryt o artystach, którzy wystąpią w czwartym dniu festiwalu na koncercie muzyki alternatywnej
- Scena alternatywna zrzesza muzyków ambitnych, poszukujących, twórczych. Zdarza im się odnieść sukces komercyjny, ale nie ten sukces jest dla nich najważniejszy - mówił w "Poglądach i osądach" Marek Szubryt z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, zachęcając do wysłuchania koncertu muzyki alternatywnej w ramach czwartego dnia 55 KFPP.

W programie między innymi legenda alternatywnego rocka, czyli bezkompromisowy zespół Apteka, punk-jazzowy Pink Freud Wojciecha Mazolewskiego czy projekt Jazz Band Młynarski-Masecki, przywołujący tradycję przedwojennego jazzu i muzyki tanecznej.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »