Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Hali ...
2018-06-08, 09:42 Autor: Marek Świercz

Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Haliną Nabrdalik i Sabiną Sago

Halina Nabrdalik o II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki
Halina Nabrdalik, organizator Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki
- To jest przedsięwzięcie misyjne, bardzo potrzebne. Uważam, że Polacy - niezależnie od tego, czy żyją w Polsce, czy za oceanem - powinni znać polską kulturę. A polska piosenka, znakomita przecież, to jest ważna część tej naszej kultury - tak o genezie Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki mówiła w rozmowie "W cztery oczy" jego pomysłodawczyni, red. Halina Nabrdalik z Radia Opole, która stoi też na czele opolskiego oddziału Wspólnoty Polskiej.

W drugiej edycji festiwalu biorą udział artyści - zarówno amatorzy, jak i zawodowcy - z 14 krajów m.in. z Australii, Kanady, Niemiec czy Anglii. - Z Londynu przyjechał zespół Karolinka, w którym grają wnuczki żołnierzy generała Andersa. Były przeszczęśliwe, że wybierają się do Gogolina, miasta Karolinki - mówił nasz gość.

Festiwal otworzył koncert w Brzegu, dziś występ w Gogolinie, w sobotę w Otmuchowie, a w niedzielę w Korfantowie. Finałowy koncert w poniedziałek o 17:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Sabina Sago o okołofestiwalowym występie opolskich artystek
Sabina Sago, opolska wokalistka
- Zaśpiewamy po raz pierwszy wspólnie wybraną przez nas piosenkę na opolskim rynku w niedzielę o godz. 13:30. Nie mogę zdradzić, który utwór wybrałyśmy, bo to ma być niespodzianka. Jest to jednak taka piosenka, która pozwoli nam zaprezentować nasze różne muzyczne temperamenty. Potem zejdziemy ze sceny i udamy się do festiwalowej kawiarenki, gdzie porozmawia z nami Maria Szabłowska - mówiła w "Poglądach i osądach" Sabina Sago, opolska wokalistka a zarazem jedna z artystek współprowadzących program "Dobre Granie Ekstra" na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »