Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Hali ...
2018-06-08, 09:42 Autor: Marek Świercz

Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Haliną Nabrdalik i Sabiną Sago

Halina Nabrdalik o II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki
Halina Nabrdalik, organizator Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki
- To jest przedsięwzięcie misyjne, bardzo potrzebne. Uważam, że Polacy - niezależnie od tego, czy żyją w Polsce, czy za oceanem - powinni znać polską kulturę. A polska piosenka, znakomita przecież, to jest ważna część tej naszej kultury - tak o genezie Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki mówiła w rozmowie "W cztery oczy" jego pomysłodawczyni, red. Halina Nabrdalik z Radia Opole, która stoi też na czele opolskiego oddziału Wspólnoty Polskiej.

W drugiej edycji festiwalu biorą udział artyści - zarówno amatorzy, jak i zawodowcy - z 14 krajów m.in. z Australii, Kanady, Niemiec czy Anglii. - Z Londynu przyjechał zespół Karolinka, w którym grają wnuczki żołnierzy generała Andersa. Były przeszczęśliwe, że wybierają się do Gogolina, miasta Karolinki - mówił nasz gość.

Festiwal otworzył koncert w Brzegu, dziś występ w Gogolinie, w sobotę w Otmuchowie, a w niedzielę w Korfantowie. Finałowy koncert w poniedziałek o 17:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Sabina Sago o okołofestiwalowym występie opolskich artystek
Sabina Sago, opolska wokalistka
- Zaśpiewamy po raz pierwszy wspólnie wybraną przez nas piosenkę na opolskim rynku w niedzielę o godz. 13:30. Nie mogę zdradzić, który utwór wybrałyśmy, bo to ma być niespodzianka. Jest to jednak taka piosenka, która pozwoli nam zaprezentować nasze różne muzyczne temperamenty. Potem zejdziemy ze sceny i udamy się do festiwalowej kawiarenki, gdzie porozmawia z nami Maria Szabłowska - mówiła w "Poglądach i osądach" Sabina Sago, opolska wokalistka a zarazem jedna z artystek współprowadzących program "Dobre Granie Ekstra" na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »