Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgo ...
2018-06-04, 09:38 Autor: Marek Świercz

Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgorzaty Stelnickiej

Sławomir Batko o remoncie ulicy Niemodlińskiej
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola
- Pojawiła się możliwość przeforsowania projektów radnych, które wcześniej były blokowane przez prezydenta. To nie zawsze jest proste, co pokazała decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie naszych wniosków zgłoszonych przy korekcie budżetu. Ale sprawa nie jest skończona, w tym sporze wypowie się jeszcze sąd - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola, dodając, że te spory przekładają się na relacje w opolskim samorządzie. - Prezydent nie prowadzi z radnymi dialogu, natomiast w debacie ucieka się do personalnych ataków na poszczególnych członków rady - mówi Batko.

Nasz gość przypomniał, że radni PiS oczekują, że ratusz do końca tygodnia zakończy remont ulicy Niemodlińskiej, który - jak wylicza - przeciągnął się o 180 dni. Pytany o wybory, Batko nie wykluczył, że politycy Zjednoczonej Prawicy mogą się znaleźć na różnych listach (na przykład Razem dla Opola, ale podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, by prawica wystawiła tylko jednego kandydata na prezydenta Opola).
Małgorzata Stelnicka o finale modernizacji ulicy Niemodlińskiej
Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola
- O problemie z remontem mogliśmy mówić, gdy przejmowałam stanowisko wiceprezydenta i zastałam na biurku wniosek firmy Skanska o przedłużenie terminu prac o kolejne 7 miesięcy. Dziś, gdy zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe, zwoływanie nadzwyczajnej sesji w sprawie ulicy Niemodlińskiej, czego domaga się PiS, uważam za niepotrzebne - mówiła w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka, dodając, że Opole zapłaci wykonawcy za prace dodatkowe nie objęte kosztorysem, ale wyegzekwuje także kary umowne.

Nasz gość dodał, że pierwszy etap rewitalizacji ulicy Krakowskiej powinien się zakończyć jesienią. Na wakacje zaplanowano zamknięcie dla ruchu ulicy Żeromskiego, co wiąże się z budową podziemnego parkingu. - Lepiej zamknąć ją na kilka tygodni niż prowadzić prace pod ruchem, bo to oznaczałoby wielomiesięczne utrudnienia - mówi Stelnicka.

Zobacz także

2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »