Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgo ...
2018-06-04, 09:38 Autor: Marek Świercz

Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgorzaty Stelnickiej

Sławomir Batko o remoncie ulicy Niemodlińskiej
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola
- Pojawiła się możliwość przeforsowania projektów radnych, które wcześniej były blokowane przez prezydenta. To nie zawsze jest proste, co pokazała decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie naszych wniosków zgłoszonych przy korekcie budżetu. Ale sprawa nie jest skończona, w tym sporze wypowie się jeszcze sąd - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola, dodając, że te spory przekładają się na relacje w opolskim samorządzie. - Prezydent nie prowadzi z radnymi dialogu, natomiast w debacie ucieka się do personalnych ataków na poszczególnych członków rady - mówi Batko.

Nasz gość przypomniał, że radni PiS oczekują, że ratusz do końca tygodnia zakończy remont ulicy Niemodlińskiej, który - jak wylicza - przeciągnął się o 180 dni. Pytany o wybory, Batko nie wykluczył, że politycy Zjednoczonej Prawicy mogą się znaleźć na różnych listach (na przykład Razem dla Opola, ale podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, by prawica wystawiła tylko jednego kandydata na prezydenta Opola).
Małgorzata Stelnicka o finale modernizacji ulicy Niemodlińskiej
Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola
- O problemie z remontem mogliśmy mówić, gdy przejmowałam stanowisko wiceprezydenta i zastałam na biurku wniosek firmy Skanska o przedłużenie terminu prac o kolejne 7 miesięcy. Dziś, gdy zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe, zwoływanie nadzwyczajnej sesji w sprawie ulicy Niemodlińskiej, czego domaga się PiS, uważam za niepotrzebne - mówiła w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka, dodając, że Opole zapłaci wykonawcy za prace dodatkowe nie objęte kosztorysem, ale wyegzekwuje także kary umowne.

Nasz gość dodał, że pierwszy etap rewitalizacji ulicy Krakowskiej powinien się zakończyć jesienią. Na wakacje zaplanowano zamknięcie dla ruchu ulicy Żeromskiego, co wiąże się z budową podziemnego parkingu. - Lepiej zamknąć ją na kilka tygodni niż prowadzić prace pod ruchem, bo to oznaczałoby wielomiesięczne utrudnienia - mówi Stelnicka.

Zobacz także

2018-06-24, godz. 09:00 Rozmowa z Markiem Zarankiewiczem o tym, dlaczego należy kochać przydrożne drzewa Chodzi o to by dostrzegać piękno jakie daje nam natura - mówił pomysłodawca kampanii "Zdrap Pomarańczowy Znak" Marek Zarankiewicz. Jak wyjaśnił, chodzi o pows ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:30 Rozmowa z Jakubem Bireckim o premierowej edycji zawodów Triathlon Opole Opole wkracza na triathlonową mapę Polski. W niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy mogą kibicować zawodnikom pływającym w Odrze, jadącym na rowerze i biegającym p ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »