Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgo ...
2018-06-04, 09:38 Autor: Marek Świercz

Rozmowa ze Sławomirem Batko oraz komentarz Małgorzaty Stelnickiej

Sławomir Batko o remoncie ulicy Niemodlińskiej
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola
- Pojawiła się możliwość przeforsowania projektów radnych, które wcześniej były blokowane przez prezydenta. To nie zawsze jest proste, co pokazała decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie naszych wniosków zgłoszonych przy korekcie budżetu. Ale sprawa nie jest skończona, w tym sporze wypowie się jeszcze sąd - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola, dodając, że te spory przekładają się na relacje w opolskim samorządzie. - Prezydent nie prowadzi z radnymi dialogu, natomiast w debacie ucieka się do personalnych ataków na poszczególnych członków rady - mówi Batko.

Nasz gość przypomniał, że radni PiS oczekują, że ratusz do końca tygodnia zakończy remont ulicy Niemodlińskiej, który - jak wylicza - przeciągnął się o 180 dni. Pytany o wybory, Batko nie wykluczył, że politycy Zjednoczonej Prawicy mogą się znaleźć na różnych listach (na przykład Razem dla Opola, ale podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, by prawica wystawiła tylko jednego kandydata na prezydenta Opola).
Małgorzata Stelnicka o finale modernizacji ulicy Niemodlińskiej
Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola
- O problemie z remontem mogliśmy mówić, gdy przejmowałam stanowisko wiceprezydenta i zastałam na biurku wniosek firmy Skanska o przedłużenie terminu prac o kolejne 7 miesięcy. Dziś, gdy zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe, zwoływanie nadzwyczajnej sesji w sprawie ulicy Niemodlińskiej, czego domaga się PiS, uważam za niepotrzebne - mówiła w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka, dodając, że Opole zapłaci wykonawcy za prace dodatkowe nie objęte kosztorysem, ale wyegzekwuje także kary umowne.

Nasz gość dodał, że pierwszy etap rewitalizacji ulicy Krakowskiej powinien się zakończyć jesienią. Na wakacje zaplanowano zamknięcie dla ruchu ulicy Żeromskiego, co wiąże się z budową podziemnego parkingu. - Lepiej zamknąć ją na kilka tygodni niż prowadzić prace pod ruchem, bo to oznaczałoby wielomiesięczne utrudnienia - mówi Stelnicka.

Zobacz także

2018-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Maciejem Kruszką o tym, że w sejmiku województwa potrzeba świeżej energii - Administracja publiczna nie radzi sobie z problemem smogu, wynika z raportu NIK. Programy ochrony powietrza przyjęte przez samorządy trzeba urealnić. Powinn ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:00 Rozmowa z Kamilą Gasiuk-Pihowicz o tym, co w programie dla samorządu Koalicji Obywatelskiej jest pomysłem Nowoczesnej - Nowoczesna i jej kandydaci na listach Koalicji Obywatelskiej to gwarancja świeżej krwi w samorządzie oraz gwarancja przywiązania do wolnościowych kwestii, p ... » więcej 2018-09-22, godz. 08:30 Rozmowa z Borysem Budką, wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej o kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, to fajna dobra ekipa, która ma kwalifikacje i kompetencje - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Borys Budka, wi ... » więcej 2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »