Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się ...
2018-05-19, 09:00 Autor: Paweł Konieczny

Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie pt. "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca"

Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie pt. "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca"
- Zazwyczaj w przestrzeni medialnej gdy mówi się o kulturze to słyszymy o skandalach spowodowanych współczesną interpretacją tej dziedziny, niewiele za to mówi się o wydarzeniach, które mogą być traktowane jako drogowskaz w życiu. Kultura powinna czynić człowieka lepszym - powiedział w "Poglądach i osądach" phm. Marcin Żukowski, zastępca komendanta Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.
Marcin Żukowski "Poglądy i osądy"
- Proponujemy w Opolu spektakl, który porusza ważne kwestie odwiecznej walki dobra ze złem - dodał. Nasz gość zaprosił na "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca". To tytuł spektaklu przygotowanego przez Teatr "Nie Teraz". Sztuka zostanie wystawiona 27 maja w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Dochód zostanie przekazany na remont Katedry Opolskiej. Naszego gościa wypytaliśmy także o plany w opolskiej chorągwi ZHR i zbliżającą się wielkimi krokami akcję letnią.

Zobacz także

2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej 2019-03-13, godz. 10:30 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Arkadiuszem Jasińskim Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Program funkcjonalno-użytkowy to coś więcej niż koncepcja, ale mniej niż dokumentacja techniczna. Jest to dokument ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »