Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty ...
2018-05-18, 09:25 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty Porowskiej

Monika Zielińska o programach realizowanych ze środków EFS
Monika Zielińska, dyrektor Departamentu ds. Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- To nasz resort dostał największą alokację środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, to 2 miliardy zł. W kolejnym okresie programowania tych pieniędzy może być nawet więcej, bo wygląda na to, że Komisja Europejska, chce włączyć do EFS wszystkie programy nastawione na wsparcie kapitału społecznego - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu do spraw Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nasz gość tłumaczył, że w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wsparciem objęto 16 tysięcy młodych ludzi z kręgu tak zwanej trudnej młodzieży, która się nie uczy, nie pracuje i jest zagrożona wykluczeniem społecznym. Do tego dochodzą projekty wsparcia podopiecznych Ochotniczych Hufców Pracy oraz aktywizacja zawodowa osób osadzonych w zakładach karnych, a także wsparcie ośrodków pomocy społecznej.
Violetta Porowska o pomocy potrzebującym, wyborach i KFPP
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
- Realizujemy programy pomocy żywnościowej dla potrzebujących, ale - czego nie rozumiem - są samorządy, które twierdzą, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby się zająć dystrybucją tej pomocy. Była też jedna gmina, która stwierdziła, że nie jest zainteresowana udziałem w naszym programie, bo nie ma u siebie mieszkańców potrzebujących takiej pomocy. Naprawdę trudno mi w to uwierzyć - mówiła w "Poglądach i osądach" wicewojewoda Violetta Porowska.

Nasz gość to także kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. Spytana o spór radnych z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim o czwarty dzień festiwalu i imprezę z Polsatem, odpowiedziała: - Prezydent sprytnie połączył te dwie różne kwestie, choć czymś innym jest czwarty dzień KFPP, pomysł do rozważenia, a czym innym zorganizowana tuż po festiwalu impreza firmowana przez komercyjną telewizję.

Zobacz także

2018-10-22, godz. 10:08 Rozmowy z Joanną Maksymowicz i Grzegorzem Habrem o niedzielnych wyborach samorządowych - To były trudne wybory. Już na etapie przygotowań, bo po nowelizacji kodeksu wyborczego to nie gminy, ale organy wyborcze stały się odpowiedzialne za powołan ... » więcej 2018-10-21, godz. 08:40 Rozmowa z Cezarym Obermajerem o podstawowych zasadach, o których należy pamiętać podczas trwającej ciszy wyborczej Gościem porannej rozmowy był Cezary Obermajer, komisarz wyborczy w Opolu. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. go o przebieg wyborów, sposoby oddawania ważnych gł ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Zbigniewem Kubalańcą o ostatnim tygodniu kampanii wyborczej Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »