Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty ...
2018-05-18, 09:25 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty Porowskiej

Monika Zielińska o programach realizowanych ze środków EFS
Monika Zielińska, dyrektor Departamentu ds. Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- To nasz resort dostał największą alokację środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, to 2 miliardy zł. W kolejnym okresie programowania tych pieniędzy może być nawet więcej, bo wygląda na to, że Komisja Europejska, chce włączyć do EFS wszystkie programy nastawione na wsparcie kapitału społecznego - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu do spraw Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nasz gość tłumaczył, że w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wsparciem objęto 16 tysięcy młodych ludzi z kręgu tak zwanej trudnej młodzieży, która się nie uczy, nie pracuje i jest zagrożona wykluczeniem społecznym. Do tego dochodzą projekty wsparcia podopiecznych Ochotniczych Hufców Pracy oraz aktywizacja zawodowa osób osadzonych w zakładach karnych, a także wsparcie ośrodków pomocy społecznej.
Violetta Porowska o pomocy potrzebującym, wyborach i KFPP
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
- Realizujemy programy pomocy żywnościowej dla potrzebujących, ale - czego nie rozumiem - są samorządy, które twierdzą, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby się zająć dystrybucją tej pomocy. Była też jedna gmina, która stwierdziła, że nie jest zainteresowana udziałem w naszym programie, bo nie ma u siebie mieszkańców potrzebujących takiej pomocy. Naprawdę trudno mi w to uwierzyć - mówiła w "Poglądach i osądach" wicewojewoda Violetta Porowska.

Nasz gość to także kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. Spytana o spór radnych z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim o czwarty dzień festiwalu i imprezę z Polsatem, odpowiedziała: - Prezydent sprytnie połączył te dwie różne kwestie, choć czymś innym jest czwarty dzień KFPP, pomysł do rozważenia, a czym innym zorganizowana tuż po festiwalu impreza firmowana przez komercyjną telewizję.

Zobacz także

2018-08-15, godz. 09:05 Rozmowa z Beatą Cichewicz o VII Opolskich Dniach Madonn Kresowych 15 sierpnia to w Kościele katolickim Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w najbliższą niedzielę w Wójcicach odbędą się VII Opolskie Dni Ma ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Rozmowa kpt. Piotrem Płuciennikiem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którego zapytaliśmy m.in. o opolskie ob ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:44 Herbert Czaja o stanie opolskiego rolnictwa Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu - Gdy mieliśmy w gospodarce system centralnego planowania takie spisy miały sens, bo na nich rząd opierał swoją p ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:43 Monika Bartel o badaniach wysokości plonów Trwa badanie wysokości zbioru plonów, rzepaku i rzepiku. Wylosowaliśmy tysiąc rolników, których poprosiliśmy o wypełnienie w internecie specjalnego formularza ... » więcej 2018-08-13, godz. 10:11 Roman Kolek i Józef Swaczyna o opolskiej sieci szpitali Roman Kolek, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie – Na Opolszczyźnie już kilkanaście lat temu zamknęliśmy najmniejsze szpitale, zwykle pr ... » więcej 2018-08-12, godz. 09:07 Ks. Tomasz Jałowy o 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej Dziś z Nysy wyruszają pierwsze grupy uczestniczące w 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej. W poniedziałek wyruszą uczestnicy z Opola, Raciborza i Głubczyc, a we ... » więcej 2018-08-12, godz. 08:35 Rozmowa z Łukaszem Berlikiem o Opolskiej Nocy Przyrodników – Noc jest interesującą porą, bo uaktywnia się wtedy wiele zwierząt i ptaków, a nawet te, które kojarzymy z dziennym trybem życia, też można podpatrzeć po zmr ... » więcej 2018-08-11, godz. 09:04 Irena Otremba w "Poglądach i osądach" Z Ireną Otrembą, prezes opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, rozmawialiśmy o tym jak podczas upałów dbać o zwierzęta oraz o dużej liczbie b ... » więcej 2018-08-11, godz. 08:35 Rozmowa z Wiolettą Frankiewicz o tegorocznym „Tarnograniu” To jeden z najbardziej kameralnych letnich festiwali. Dziś (11.00) III Festiwal Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” w Tarnowcu. Z prezes Stowarzyszenia „Tarnow ... » więcej 2018-08-10, godz. 09:47 Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Małgorzaty Rabiegi Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola – Uważamy, że jest pilna potrzeba dokonania inwentaryzacji miejskiej zieleni. Kontrola komisji ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »