Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty ...
2018-05-18, 09:25 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty Porowskiej

Monika Zielińska o programach realizowanych ze środków EFS
Monika Zielińska, dyrektor Departamentu ds. Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- To nasz resort dostał największą alokację środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, to 2 miliardy zł. W kolejnym okresie programowania tych pieniędzy może być nawet więcej, bo wygląda na to, że Komisja Europejska, chce włączyć do EFS wszystkie programy nastawione na wsparcie kapitału społecznego - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu do spraw Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nasz gość tłumaczył, że w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wsparciem objęto 16 tysięcy młodych ludzi z kręgu tak zwanej trudnej młodzieży, która się nie uczy, nie pracuje i jest zagrożona wykluczeniem społecznym. Do tego dochodzą projekty wsparcia podopiecznych Ochotniczych Hufców Pracy oraz aktywizacja zawodowa osób osadzonych w zakładach karnych, a także wsparcie ośrodków pomocy społecznej.
Violetta Porowska o pomocy potrzebującym, wyborach i KFPP
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
- Realizujemy programy pomocy żywnościowej dla potrzebujących, ale - czego nie rozumiem - są samorządy, które twierdzą, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby się zająć dystrybucją tej pomocy. Była też jedna gmina, która stwierdziła, że nie jest zainteresowana udziałem w naszym programie, bo nie ma u siebie mieszkańców potrzebujących takiej pomocy. Naprawdę trudno mi w to uwierzyć - mówiła w "Poglądach i osądach" wicewojewoda Violetta Porowska.

Nasz gość to także kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. Spytana o spór radnych z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim o czwarty dzień festiwalu i imprezę z Polsatem, odpowiedziała: - Prezydent sprytnie połączył te dwie różne kwestie, choć czymś innym jest czwarty dzień KFPP, pomysł do rozważenia, a czym innym zorganizowana tuż po festiwalu impreza firmowana przez komercyjną telewizję.

Zobacz także

2018-05-21, godz. 10:00 Rozmowa z Mateuszem Młyńczakiem oraz komentarz Izabeli Kaczyńskiej Mateusz Młyńczak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego PO Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy m ... » więcej 2018-05-20, godz. 09:00 Rozmowa z Adamem Kałą, laureat plebiscytu "Bohater Katechezy" - Tytuł "Bohatera katechezy" zobowiązuje i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania niż do tej pory - powiedział w "Poglądach i osądach" Adam Kała, Bohat ... » więcej 2018-05-20, godz. 08:30 Rozmowa z Witem Pichurskim, twórcą pomnika Kazimierza I Opolskiego Główną ideą było pokazanie na pomniku władcy dynamicznego a dostojnego - tak na pytanie dlaczego Kazimierz I Opolski się uśmiecha, odpowiedział twórca monumen ... » więcej 2018-05-19, godz. 09:00 Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie pt. "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca" - Zazwyczaj w przestrzeni medialnej gdy mówi się o kulturze to słyszymy o skandalach spowodowanych współczesną interpretacją tej dziedziny, niewiele za to mów ... » więcej 2018-05-19, godz. 08:30 Rozmowa z Agnieszką Kamińską z departamentu kultury, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Noc Muzeów rusza w sobotę o godzinie 18.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Cóż takiego jest niezwykłego w nocnym zwiedzaniu? To pytanie zadaliśmy Agnie ... » więcej 2018-05-17, godz. 09:45 Rozmowa z Pawłem Grabowskim oraz komentarz Agnieszki Mikuckiej Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Burmistrz może oczywiście twierdzić, że zgodnie z przepisami pod wnioskiem o referendum podpisało się niespełna 700 o ... » więcej 2018-05-16, godz. 10:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Jacka Suskiego Andrzej Buła, marszałek regionu – To prawda, że Ministerstwo Rozwoju chwali nas za tempo, w jakim wydajemy unijne pieniądze. Niektóre regiony mają z tym probl ... » więcej 2018-05-15, godz. 09:46 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opole - Radni zablokowali, na złość prezydentowi Wiśniewskiemu i w ramach kampanii wyborczej, dwie świetne imprezy, któ ... » więcej 2018-05-14, godz. 09:40 Rozmowa z Damianem Kapinosem i komentarz Sylwestra Brząkały Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei - To prawda, że w planie transportu publicznego dla Opolszczyzny najważniejszy jest transport kolejowy, ... » więcej 2018-05-13, godz. 09:05 Rozmowa z Dominiką Michną, przewodniczącą samorządu studenckiego PWSZ w Nysie Zanim opolscy studenci rozpoczną swoje święto, jako pierwsi w naszym regionie Juwenalia obchodzić będą żacy z nyskiej PWSZ. Dlaczego są one w tym roku, jak na ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »